POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.09.2009, 09:13:55] • Świnoujście

Latarnia i forty są bezpieczne.

Latarnia i forty są bezpieczne.

Kamil i Monika (falochron wschodni)(fot. Sławomir Ryfczyński )

Prace ziemne przy budowie gazoportu mają ruszyć w przyszłym roku. Olbrzymia inwestycja zmieni na pewno krajobraz prawobrzeżnej plaży. Pytanie tylko – jak bardzo zmieni się krajobraz i czy nie ucierpią największe atrakcje turystyczne w tym rejonie; latarnia morska, forty, falochron?

Budowa terminalu LNG nie naruszy największych atrakcji turystycznych prawobrzeża: latarni morskiej i Fortu Wschodniego. Przekonują o tym od kilku lat przedstawiciele Polskiego LNG , spółki powołanej w celu wybudowania i eksploatacji terminalu. Zapewnienia usłyszeli mieszkańcy Warszowa w czasie spotkań. Sceptycy uważali to za czcze deklaracje. W ostatnim czasie inwestor przedstawił więcej konkretów.
Z planów inwestycyjnych wynika, że w okresie budowy zmieni się układ dróg dojazdowych do plaży. Powstaną nowe. Dojazd dla ciężkich pojazdów dowożących sprzęt i materiały budowlane odbywać się będzie nowymi przecinkami na wysokości planowanego terminalu regazyfikacyjnego tj. Około 1 – 1,5 kilometra na wschód od starego falochronu.

Utrudnienia w poruszaniu się w rejonie plaży na Warszowie i falochronu mogą pojawić się przede wszystkim w czasie budowy, w zależności od etapu i zaawansowania prac. Stary falochron zostanie przebudowany od swojej wschodniej strony. Ścieżka, z której korzystają turyści po zachodniej stronie ma pozostać niezmieniona. Widać to wyrażnie na załączonym planie.Nie ma też mowy naruszeniu zabytkowych obiektów na lądzie i cennego środowiska przyrodniczego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to pierwsza i jedyna jak dotąd w naszej części Europy. Dlatego nie wszystkie szczegóły są już do końca dopracowane.

Porozumienie w sprawie podziału i koordynacji zadań przy budowie podpisane zostało już w sierpniu. Wynika z niego, że gazoport nie będzie wyłącznym dziełem Polskiego LNG. Partnerami dla głównego inwestora są Urząd Morski w Szczecinie, spółka Gaz-System A.i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Urząd Morski odpowiadać będzie za budowę nowego falochronu i portu zewnętrznego. UMS zajmie się także dostosowaniem parametrów toru podejściowego.

Gaz – System zobowiązał się do wybudowania ponad tysiąca kilometrów gazociągów, którymi rozprowadzi gaz wgłąb kraju. Gazoport ma rozpocząć działalność 1 lipca 2014 roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Czwartek [10.09.2009, 14:43:41] • [IP: 188.93.185.***]

fajne baloniki pomacał bym takie a oni mi mojego nimi

Gość • Czwartek [10.09.2009, 10:26:01] • [IP: 195.117.222.*]

jaki fajny falochron, he he he he, a ile tam atrakcij, zawalone parkingi mniami, a ten autobus na wstecznym jest o.k gosc kierowca na 100 bierze jakies antydepresanty.ciekawe jaki bedzie skutek uboczny, he he, nara

Gość • Środa [09.09.2009, 20:29:13] • [IP: 80.245.180.***]

do Gość  Środa [09.09.2009, 09:51]  [IP: 194.237.227.***] nie obrazaj ludzi mieszkajacych na wsi bo to tobie wystaje sloma z butow brudasie

Gość • Środa [09.09.2009, 14:07:03] • [IP: 212.160.162.***]

ee tam bufet fajna dziewuszka :)

Gość • Środa [09.09.2009, 11:02:09] • [IP: 80.245.179.***]

fajny chlopak ;D

Gość • Środa [09.09.2009, 10:16:04] • [IP: 80.54.123.**]

a od kiedy my jesteśmy Mekką turystyczną ? Ąśka dobrze że za marzenia nie karają

Gość • Środa [09.09.2009, 09:51:59] • [IP: 194.237.227.***]

jestwscie wiesniaczkami, polaczki i tyle

Gość • Środa [09.09.2009, 08:25:54] • [IP: 92.42.113.***]

fajna laska

smakosz • Wtorek [08.09.2009, 22:40:50] • [IP: 62.92.186.***]

ależ ta Pani ma BUFET hmm

aśka • Wtorek [08.09.2009, 22:20:31] • [IP: 193.86.238.**]

Niesety- wszytsko wskazuej, że to koniec naszego miasta jako mekki dla turystów.. szkoda, myślałam cały czas że im nie wyjdzie, że to poprostu ne możliwe żeby coś takiego u nas zbudowali :(

do 21:35 • Wtorek [08.09.2009, 22:04:02] • [IP: 92.42.118.**]

Szykanowanie? Piszesz przedmówco poprostu stek bzdur- tysiące miejsc pracy itd.. 40- dal wysokiej klasy specjalistów... I najdroższy w Europie gaz- droższy o jakies 30% od ruskiego.. A sama inwestycja w miejsu, które powinno byc rezerwą dla przzyszłych pokoleń.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:35:52] • [IP: 80.54.123.**]

doGość • Wtorek [08.09.2009, 21:07] • [IP: 92.42.118.**] nie nie jestem rodziną urzędnika w znalezieniu intratnej posady nie stosuje kumoterstwa ani żadnej protekcji pod jakąkolwiek postacią.Jako atutów używam raczej doświadczenia i fachowości w swojej branży.Podejrzewam jednak że w przypadku twojej osoby takich argumentów użyć raczej nie możesz i zostało narzekanie i szykanowanie innych.Pozdrawiam.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:07:37] • [IP: 92.42.118.**]

do 20:57 - a co jesteś rodziną któregos z naszych urzedników? Już załatwili Ci pracę?

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:01:53] • [IP: 83.6.168.**]

Pytanie-czy w dokumentacji jest korytarz drogowy, dostępny dla wszstkich, ktyóry połączy falochron z plażą. Poprostu, przetnie gazoport przez środek. Będzie drogą konieczną. Będzie łączyć plażą Miedzyzdroje ze Świnoujściem. Może to być tunel i kaskada. Jak tego nie ma, to cały projekt jest do bani. Nikt tego nie porusza. Czy to amatorzy? Czy brak wiedzy i profesjonalizmu Prezydenta i jego urządników?

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:57:14] • [IP: 80.54.123.**]

SPRZECIW LUDZI W SPRAWIE BUDOWY GAZOPORTU TYLKO I WYŁĄCZNIE ŚWIADCZY O ICH ZAŚCIANKOWOŚCI I BRAKU POJĘCIA O PODSTAWACH GOSPODARKI. PRZECIEŻ BUDOWA TAKIEGO OBIEKTU TO OGROMNY NAPŁYW KAPITAŁU I TYSIĄCE MIEJSC PRACY DLA NASZEGO REGIONU.PROSZĘ POMYŚLEĆ, KTO BĘDZIE TAM PRACOWAŁ ? WARSZAWIACY, ŚLĄZACY, A MOŻE CZESI ? NIE GŁÓWNIE BĘDZIEMY TAM PRACOWAĆ MY.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:18:27] • [IP: 217.97.199.*]

182..masz święta rację..ale co mówic do ludzi ktorzy nie uczyli się geografi gospodarczej a w Karlinie co zrobili zatkali bo trzeba było ropę i gaz brać od wielkiego brata, tyle na wybrzeżu miejsca 550km, to akurat się przpieli od najpiękniejszej miejscowość na wybrzeżyu!!zeby ich dopadł największy sztor, albo tsunami i w cholere zabrał to g---o

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:11:57] • [IP: 217.97.199.*]

z tego co przeczytałam w folderze budowa ma byc tak prowadzona zeby osłaniać port, wiec ja nie mam złudzen, może celowo nie zniszcza, ale wyobra żacie sobie jezdzący super cięzki sprzęt, latarnia, fort a zwłaszcza Warszóow i mieszkancy napewno nie są bezpieczni!!pogadajciwe z ludzimi ktorzy pracowali przy podobnych inwestycjach!!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:03:29] • [IP: 80.245.189.***]

kupa idiotycznych wypowiedzi, zanim cos napiszesz -pomysl

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:34:15] • [IP: 80.245.179.***]

na wsi pojawili sie nowi...czas na plotki internauci

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:06:28] • [IP: 83.21.90.***]

...OGROMNY ROZMIAR JAK NA TAKA SDZCZUPLA LASKE. JEST SIE DO CZEGO PRZYTULIC CHLODNYMI WIECzORAMI

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:03:41] • [IP: 83.21.90.***]

BIMBALY SA NAPRAWDE SUPER :d

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:03:05] • [IP: 80.245.189.***]

ta pani jest śliczna!A tego cycatego z plecakiem to szczerze nienawidzę!. ..bo jestem trochę zazdrosny

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:57:45] • [IP: 87.106.140.**]

super!! 1678 miejsc pracy! 100 0000000 zł podadtku co roku na konto miasta! i inmtrATNE STANOWISKA DLA NASZYCH ZIOMKÓW Z URZEDU!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:56:41] • [IP: 80.54.123.***]

Wyobraźcie sobie za plecami tej pary gazoport z jego rurami, zbiornikami i całym tym syfem.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:49:35] • [IP: 213.251.189.***]

SZKODA BO TO NASZE NAJWIŚKSZE ATRAKCJE.

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■