POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.09.2009, 06:16:49] • Region

Poród na promie

Poród na promie

fot. Unity Line

Pasażerka rejsu m/f „Skania” ze Świnoujścia do Ystad w trakcie sobotniego rejsu urodziła na pokładzie promu synka. Matka i dziecko czują się dobrze. Na kei czekał już świeżo upieczony tata. A o promie „Skania” mówi się jako o szczęśliwym statku.

Jedna z pasażerek nocnego rejsu była wysoko w ciąży. O godzinie 3.30 w nocy dziecko zapragnęło wyjrzeć na świat. Rolę akuszerki z konieczności wzięła na siebie pielęgniarka. Godzinę później stało się już jasne, że maluch nie zaczeka do końca rejsu. Pępowinę przeciął drugi oficer. Na szczęście „Skania” była już blisko portu. Na kei w Ystad czekała już karetka i ojciec chłopca. Maluszek wraz z mamą zostali przewiezieni do tamtejszego szpitala. Nie wiadomo jeszcze kiedy mały Natan (bo takie imię ma nosić) zdecyduje się na kolejny rejs przez Bałtyk. Jedno jest jednak pewne. Nie zapłaci za bilet. Prezentem urodzinowym od Unity Line jest bilet otwarty na całe życie.

Prom „Skania” to szczęśliwa jednostka. Wszedł o eksploatacji w jubileuszowym – 15 roku istnienia przewoźnika - „Unity Line”. Stąd też jego pojawieniu się nadano szczególną oprawę marketingową. 7 lipca 2009 roku na pokład „Skanii” weszła Anna Tomtas z mężem i córką. Wkrótce okazało się, ze pani Anna jest 3-milionowym pasażerem jaki skorzystał z promów armatora.

Teraz na „Skanii” załoga zastanawia się jakie kolejne „niezwykłości” czekają jeszcze tę jednostkę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Piątek [11.09.2009, 20:23:23] • [IP: 77.112.65.***]

Pani Ela była akuszerką... :))

Gość • Czwartek [10.09.2009, 23:23:13] • [IP: 83.19.184.**]

Gratulacje dla" świeżo upieczonych" rodziców i dla pielęgniarki.Nie jest to łatwa praca-szczególnie, gdy coś się stanie na pełnym morzu, daleko od brzegu.

Gość • Środa [09.09.2009, 20:43:51] • [IP: 92.42.113.**]

ale super przezycie, o takich to tylko na filmach sie ogląda:)gratulacje dla nowo urodzonych rodzicow i calej zalogi:))))

Gość • Środa [09.09.2009, 18:16:53] • [IP: 80.245.178.**]

fajnie:))

Gość • Środa [09.09.2009, 17:48:23] • [IP: 81.110.23.**]

Widzę, że gazet sie nie czyta i radia nie słucha. Już dawno sprawa Kapitana Galileusza się wyjaśniła. Szwedzka policja stwierdziła, że ani Kapitan ani żaden z członków załogi promu, nie byli pod wpływem alkoholu. A do otarcia się o prom TT Line doszło przez gwałtowny podmuch wiatru na burtę promu, nie było w tym ani winy Kapitana ani urządzeń pokładowych. Tak przy okazji to Galileusz, Kopernik i Jan Śniadecki to promy należące do Euroafriki a pływające jedynie w zarządzie Unity Line, załogi tych promów również zostały wyselekcjonowane przez Euroafrikę. Co do Skanii to jest to naprawdę fajny prom z klimatem, załoga też super na obu zmianach. Gratulacje dla Mamy i Natana.

Gość • Środa [09.09.2009, 10:31:41] • [IP: 188.93.185.***]

przestancie juz o tych imionach caly czas gadac szkoda czasu lepiej isc do sex shopu albo do wesolego miasteczka juchu ja tam wole kino

Gość • Środa [09.09.2009, 10:00:51] • [IP: 194.237.227.***]

PS. Rozmawiajac z kierowcami ciezarowek tez mozna sie dowiedziec iz na koperniku i sniadeckim niezle libacje mozna zobaczyc.

Gość • Środa [09.09.2009, 09:59:45] • [IP: 194.237.227.***]

Unitowcy nie spia i sieja propagande... :) to w takim razie zaloga Skanii to wyjatek w Waszej zalodze, bo z tego co wiem to kapitan Galileusza wyrznal w inny statek w Treleborgu wlasnie po pijaku, a cume zerwali w Ystad...tez po pijaku...

Gość • Wtorek [08.09.2009, 23:51:30] • [IP: 86.24.0.***]

"jak dobrze, że teraz załoga pływa po trzeźwemu..." - co za PALANT!!. Załoga na Skanii to rewelacyjni ludzie, prawdziw specjaliści w swoich dziedzinach. Każdemu statkowi życze takiej profesjonalnej załogi jak na promie Skania. Serdecznie pozdrawiam i chylę czoło za odebranie porodu na środku morza. Przy okazji sedecznie gratuluje Mamusi i małemu Natanowi.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 23:06:44] • [IP: 80.245.180.***]

GRATULACJE !! nowy morszczacha nam rosnie :) btw jak zwykle płytkie wypowiedzi płytkich ludków z płytkich domków :(

ryynio • Wtorek [08.09.2009, 22:47:37] • [IP: 83.249.18.***]

czy na zdjeciu to matka czy akuszerka? jak dobrze ze teraz zaloga plywa po trzezwemu..hehe, ale po udanym porodzie napewno sobie walneli lufe :-) musieli miec niezly stres, akurat na srodku baltyku

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:43:33] • [IP: 62.92.186.***]

GRATULACJE! a nawiasem mówiąc to ja na promie widziałem cos lepszego, mianowicie nie poród ale poszczęcie... na bieliku

Gość • Wtorek [08.09.2009, 22:06:27] • [IP: 93.94.191.***]

ELA czy to TY byłaś akuszerką gratulacje

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:16:15] • [IP: 87.206.89.***]

gratulacje...

Gość • Wtorek [08.09.2009, 21:14:06] • [IP: 80.54.123.**]

Natan- imię może oryginalne ale mi się podoba.Zresztą to sprawa rodziców a nie postronnych ludzi. Taką już jesteśmy nacją że zawsze znajdą się notoryczni narzekacze którym się wiecznie nic nie podoba, czasem nawet imię dziecka.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:53:31] • [IP: 188.33.164.**]

HAHAHA... 2099 Polaków ma na imię natan. I co z tego? czy ta liczba robi z tego imienia imię powszechne, naturalnie polskie ? Przepraszam ale wg. mnie nadanie dziecku takiego imienia to poddanie się badziewiastej modzie i tyle w temacie.

Tola • Wtorek [08.09.2009, 20:49:57] • [IP: 88.156.234.***]

gratuluję rodzicom oraz załodze promu oraz pielęgniarce :)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:24:04] • [IP: 83.31.181.***]

A mama powinna miec ulgowy bilet.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 20:22:38] • [IP: 217.97.199.*]

ale nie zmienia to faktu, że imię nie jest słowianskie i nie ma co wydziwiać, niech ma na imię jak chca rodzice, ktorzy zapewne nie sa Polakami i tyle w tym temacie nie ma o co kruszyć kopi

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:59:11] • [IP: 93.94.188.***]

Pozytywnie :)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 19:13:48] • [IP: 83.13.154.***]

NATAN - ang. Nathan, franc. Natan, Nathan, hiszp. Natan. Natan jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. Oznacza dar, podarunek. Prawdopodobnie powstało jako skrócenie imienia Jonatan lub Nataniel. W XX w. nadano je ponad 1300 chłopcom. Dziś imienia Natan używa 2099 Polaków (w 2001 r. - 799). TAKŻE TO NIE JEST JAKIEŚ DZIWACZNE CZY NOWE, A TYM BARDZIEJ KRZYWDZĄCE IMIĘ DLA DZIECKA - ZRESZTĄ WSZYSTKIE DZIECI SĄ DAREM BOGA!! Znam osobiście jednego Natana - super chłopak i nie miał żadnych problemów czy przykrości związanych ze swoim imieniem. Problem mają raczej Ci - głównie ze sobą, którzy piszą te bzdurne komentarze! RODZICE - GRATULACJE!!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:26:14] • [IP: 80.245.185.***]

o! ta pielęgniarka to moja ciocia - pozdrawiam

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:11:56] • [IP: 82.20.23.**]

GRATULACJE DLA MAMUSI I NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NATANKA!!. UKŁONY TAKŻE DLA ZAŁOGI PROMU" SKANIA", KTÓRA STANĘŁA NA WYSOKOŚCI ZADANIA. PŁYWAM Z NIMI BARDZO CZĘSTO I WIEM, ŻE TO LUDZIE NA NAJWYZSZYM POZIOMIE, TAK JAK PROM, NA KTÓRYM PRACUJĄ. POZDRAWIAM

Gość • Wtorek [08.09.2009, 18:10:06] • [IP: 80.54.123.**]

gratuluję rodzicom oraz załodze promu oraz pielęgniarce

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:48:08] • [IP: 188.33.164.**]

I co z tego, że natan to imię biblijne? Mojżesz, Judasz czy nawet Jezus to też są imiona biblijne, a nie widzę żeby były popularne w PL (Jesus jest b.popularne w Am.Łacińskiej). Natan to taki wybryk rodziców, a na nazwisko pewnie będzie miało Bobek albo Wiśniewski. Szkoda jeszcze, że w podziękowaniu nie ochrzcili dziecka" SKANIAN". ..

Oglądasz 1-25 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■