POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.09.2009, 21:49:39] • Świnoujście

Koń by się... przeprawił

Koń by się... przeprawił

fot. Czytelnik

Regulaminy korzystania z przepraw promowych w Świnoujściu mówią o pieszych, pojazdach jedno i dwu-śladowych. Ani słowem nie wspominają jednak o czterośladowych.... parzystokopytnych.

Tymczasem ten rodzaj zasługuje na specjalne miejsce bowiem jest jedynym, który sam wybiera sobie pas i miejsce postoju na promie. Nasz bohater, nie zważając na wskazówki marynarza 2 września wbiegł klusem na pas przeznaczony dla pojazdów osobowych.Poszukiwania owsa wśród kół ratunkowych nie przyniosły efektu, a do pomieszczenia ze snickersami z automatu po prostu się nie zmieścił.
W efekcie, po skróconym rejsie, rumak-turysta powrócił na smaczną trawkę karsiborskiej łąki.

Koń by się... przeprawił

fot. Czytelnik

Trzeba jednak przyznać, że nasza promowa szkapa wykazała się inteligencją, której może jej pozazdrościć niejeden przyjezdny kierowca. Bez identyfikatora nawet nie próbowała gnać na „Bielika” choć stamtąd na pewno znacznie bliżej byłoby jej do zielonych pastwisk w Parku Zdrojowym...
Niektórzy świadkowie tego niecodziennego zdarzenia twierdzą, że sympatyczny wierzchowiec, który we środę chciał przeprawić się na drugi brzeg Świny naszym poczciwym „Karsiborem” pozazdrościł swojemu czworonożnemu krewniakowi, który trafił do literatury za sprawą powieści „O psie, który jeździł koleją”. Karsiborski rumak pilnie poszukuje literata zdecydowanego napisać sensacyjną opowieść „O koniu, który pływał promami”. Podobno są szanse na dofinansowanie wydawnictwa z funduszy promocyjnych miasta. Po ukazaniu się książki na rynku możemy liczyć na tysiące koni każdego sezonu. Czterech rolników z Karsiborza postanowiło już dziś wystąpić w związku z tym o środki z Europejskiego Funduszu Odbudowy i Rozwoju o dofinansowanie uprawy owsa. Kolejni liczą na środki z tytułu powrotu do kowalskiego rzemiosła.

Oby tylko koń nie zrobił nas wszystkich w konia i nie przeniósł sie na prom do Skandynawii!
Z ostatniej chwili; Podobno za koniem listy gończe rozesłał hodowca Krzysztof Jeleń. Zwierzę jest poszukiwane za kradzież siodła i uprzęży.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 57

Gość • Sobota [05.09.2009, 11:43:22] • [IP: 80.245.185.**]

A TEN KOPYTNIAK CO ZGUBIŁ NA PROMIE ??

Gość • Sobota [05.09.2009, 11:16:11] • [IP: 80.245.180.**]

Krzysztofa zostawił koń jak ten chciał go zrobić zwykłym jeleniem pociągowym.

Gość • Sobota [05.09.2009, 11:07:19] • [IP: 92.42.113.***]

iiihhhhhhhaaaaaaaa

Gość • Sobota [05.09.2009, 10:44:03] • [IP: 79.186.218.**]

Łaaaaaaafał !!

Gość • Sobota [05.09.2009, 09:21:53] • [IP: 95.129.226.**]

dookladnie czemu sie czpeia takich sprawe;/bzdura i nic wiecej:Dhaha parzystokopytny *

Gość • Sobota [05.09.2009, 08:45:49] • [IP: 80.245.181.***]

a zaciagnal reczny i zgasil silnik ?

Gość • Sobota [05.09.2009, 07:14:40] • [IP: 80.245.187.***]

kto pisze te teksty? po telestworze myslalem ze gorzej nie bedzie... od kiedy kon ma parzyste kopyta? redaktora prosze o pukniecie sie w glowe.

bzz • Sobota [05.09.2009, 01:50:23] • [IP: 80.54.123.***]

a gdzie w s-ciu i okolicach mozna sie nauczyc/wypozyczyc konia do jazdy?

Gość • Sobota [05.09.2009, 01:30:20] • [IP: 89.229.79.***]

Co za grafomaństwo

Gość • Sobota [05.09.2009, 00:21:56] • [IP: 92.42.113.***]

to sie przeprawil czy sie nie przeprawil?? z tego co widze to tak a jak tak to pozdrowienia dla ustawiaczy na promie buahahahhhahaha...

Gość • Piątek [04.09.2009, 23:51:34] • [IP: 92.42.116.**]

piękne siodło, kantar skórzany ?

GoÖ • Piątek [04.09.2009, 23:24:23] • [IP: 88.156.233.***]

patrzac na tego kunia, przypomnial mnie sie kawal...

Gość • Piątek [04.09.2009, 23:18:42] • [IP: 213.158.199.***]

I za to kocham ten portal

Gość • Piątek [04.09.2009, 23:10:13] • [IP: 217.97.199.*]

sekretarz już zajmuję się tą sprawą

Gość • Piątek [04.09.2009, 23:06:34] • [IP: 80.245.184.**]

Świetny, dowcipny artykuł. Więcej takich:))))

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:45:48] • [IP: 83.21.44.***]

HAHAHA, dobry tekst- takich mi tu brakuje, żeby czasem się pośmiać do monitora ;p

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:43:07] • [IP: 95.129.226.**]

dobrze ze na bielika nie wchodzil bo by byla sensacja na ipudelku ze bez blachy ZSW wszedl albo ze zmienil na taka blache:)

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:40:43] • [IP: 80.245.182.***]

Normalnie szał pał.

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:35:20] • [IP: 93.94.191.***]

bez identyfikatora nie gnala na bielika... ale tekst...

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:31:13] • [IP: 91.150.223.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:27:24] • [IP: 217.97.199.*]

i co sie dziwic zwierze bylo ciekawe co jest na drugim brzegu a te paskudne ludzie nie dali mu zaspokoic swojej ciekawosci- nu nu nu ludzie!!

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:27:01] • [IP: 80.245.189.***]

przecież to krowa-tylko ma siodło...

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:25:19] • [IP: 80.54.123.***]

Ktoś kto pisał tekst nie zna sie na hodowli zwierząt :):):) koń nie jest zwierzęciem parzystokopytnym do tych zalicza sie bydło(krowy) i trzodę chlewna :):):):). Zanim się coś napisze lepiej sprawdzić bo można się ośmieszyć

Gość • Piątek [04.09.2009, 22:22:43] • [IP: 92.42.117.***]

Juz kiedys pamietam bryczka z koniem sie przeprawiala, i to pare lat temu jak jeszcze nie bylo tego smiesznego portalu

Mount R • Piątek [04.09.2009, 22:21:54] • [IP: 80.245.189.***]

codziennie przeprawiam się" Karsiborami"na tamtą" mańkę".Kilka razy, po stronie Warszowa widziałem konie -dwa duże i piękny źrebak, przebiegające przez drogę dojazdową do przepr.prom.Koniki wybiegają wprost z łąki na jezdnię -prosto pod rozpędzone samochody.Oj, będzie nieszczęście.Mam super zdjęcie-chce ktoś?

Oglądasz 26-50 z 57
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■