POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.08.2009, 00:45:55] • Świnoujście

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Świnoujściu!

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz świnoujskie Stowarzyszenie Obrony Podatników w związku z ogólnopolską akcją „Masz głos, masz wybór”, która jest organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów, wyrażają chęć i wolę powołania w Świnoujściu Młodzieżowej Rady Miasta.

Powstanie w Świnoujściu Młodzieżowej Rady Miasta zainicjowały trzy uczennice z GP2: Martyna Dziemidowicz, Marzena Gałkowska oraz Anna Raczkiewicz. To właśnie one udadzą się w poniedziałek 17.08.09 r. do Dyrekcji Gimnazjum Publicznego nr 2 p. Edyty Tomaszek z oficjalną prośbą o poparcie tego projektu oraz udzielenie pomocy w jego realizacji.

Następnym krokiem do utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta będzie spotkanie z prezydentem miasta Januszem Żmurkiewiczem w celu uzyskania również jego akceptacji i poparcia na jej powołanie.

Utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta da młodzieży możliwość uczestniczenia w życiu społecznym Świnoujścia oraz pewność, że ma ona wpływ na decyzje dotyczące młodych obywateli, podejmowane przez władze miejskie. Młodzieżowa Rada Miasta będzie działała na zasadzie łącznika pomiędzy młodzieżą, a świnoujskimi władzami. Dzięki temu młodzi będą mieli możliwość informowania o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także wprowadzania w życie własnych inicjatyw, co z całą pewnością będzie miało pozytywne skutki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Andreas • Poniedziałek [26.03.2012, 20:24:20] • [IP: 203.42.246.***]

Zamiast zapraszac pzbrdaloyy sie co chyba z chodnikami zrobic i ulicami nie wspomne o parkingach. dobrze ze przyszla chwilowa odwilz to chociaz po czescie to zniknie tragedia pchacie sie Panstwo na stolki Rady Miejskiej a nie robicie nic. W tym roku to jest juz naprawde przesada ani nie bylo posypane sola a ni piaskiem doslownie nic. Moze nie macie Panstwo pieniedzy ? bylo moze trzeba mniej wydac na programy wyborcze Czekam na odpowiedz z Pani strony mysle ze wiekszosc widzi co sie w tym roku dzialo zima i bedzie o tym pamietalo przy kolejnych wyborach

Jacek • Środa [26.08.2009, 16:12:37] • [IP: 83.31.228.**]

Więcej o tym czym są młodzieżowe rady i jakie są standardy ich funkcjonowania na stronie www.activitatis.pl/ Zapraszam!

Gość • Wtorek [18.08.2009, 21:23:55] • [IP: 93.94.186.***]

Ludzie, wy (nie mówię o wszystkich) to tylko umiecie krytykowac. Bardzo mi się podoba ten pomysł. BRAWO.!! Dziewczyny

smb • Wtorek [18.08.2009, 15:30:53] • [IP: 75.119.229.***]

a ja czwarta zalegalizowac ziolo

Gość • Wtorek [18.08.2009, 13:11:42] • [IP: 93.94.185.***]

ogólnie to jest niezly pomysl, i jeszcze takie ladne dziewczyny go organizuja...;D

Gość • Wtorek [18.08.2009, 09:53:57] • [IP: 217.97.199.*]

a ja trzecia legalne miejsca dla mlodzieży poniżej 18 roku życia na kirabundy

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 21:36:37] • [IP: 93.94.185.***]

\/ a ja drugą nowe ścizki rowerowe...na tych się nie da jeździć!

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 21:34:54] • [IP: 93.94.185.***]

No mam nadzieje, że to się uda...mam już pierwszą propozycje...KINO!

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 21:33:51] • [IP: 93.94.185.***]

No nieźle...może coś z tego wyjdzie bądźmy dobrej myśli ;)

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 21:32:33] • [IP: 93.94.185.***]

eno laski jak wpadłyście na taki genialny pomysł?;D

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 21:31:11] • [IP: 93.94.185.***]

To super pomysł! Popieram to oczywiście ;d

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 20:48:49] • [IP: 92.42.113.***]

ta

smb • Poniedziałek [17.08.2009, 19:06:46] • [IP: 69.165.143.***]

fajny tornister kochanie

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 18:12:26] • [IP: 217.97.199.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 17:45:02] • [IP: 80.245.188.**]

Do... Poniedziałek [17.08.2009, 15:50] • [IP: 92.42.113.***] ten największy i jedyny aktywista jak piszesz udowadnia ile może zrobić jeden człowiek, i ile można razem pamiętaj że on nie zostawia niedopowiedzianych wywiadów. Czy to na temat aborcji czy też na temat homoseksualizmu i małżeństw pomiędzy nimi. Zastanów co piszesz

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 17:11:26] • [IP: 80.245.188.**]

No i jak zwykle internetowe trolle odzywają się, bez pomysłów na jutro zawsze na tym forum krytykujące i narzekające. Oczywiście że głupota nie fruwa dlatego siedzisz przed kompem i opluwasz wszystko i wszystkich.

Mount R • Poniedziałek [17.08.2009, 16:54:02] • [IP: 80.245.189.***]

Na pewno będą niezależni i nie pozwolą sobą manipulowac.Prawda, że nie pozwolą?...Prawda?!!

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 16:42:46] • [IP: 217.97.199.*]

178 masz rację..pomysł !!może jeszcze do pomocy zielone ludziki, dziewczyny maja się uczyć i skonczyć studia a nie bawić się w radnych...głupota podobno nie boli i nie fruwa!!a nauczycielka jak się nudzi niech pomysli o tym ile glodnych dzieci chodzi do szkoły!!

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 16:07:45] • [IP: 80.245.178.**]

Prezydent się oczywiście zgodzi, jakżeby inaczej, będzie miał chwalebną instytucję FASADOWĄ. Nauczycielka powinna to tym dziewczynom wytłumaczyć, że się tylko podłożą, ich rówieśnicy będą mieli do nich pretensje, że się nic na rzecz młodzieży nie zmienia (bo się nie zmieni), za to politycy będą sobie wycierać nimi usta pełne frazesów jakie to Świnoujście jest demokratyczne.

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 16:04:14] • [IP: 92.42.119.***]

no to czekamy na głosowanie kto zasiądzie w młodzieżowej radzie miasta :)

SSOP • Poniedziałek [17.08.2009, 16:03:39] • [IP: 80.245.188.**]

Czegoś takiego nie napisałaby osoba mająca jakąś wiedzę o tym, cokolwiek by się nie zrobiło ta zaraz będą krzyczeć że wybory się zbliżają, wstyd. Wstydem to napewno jest krytykowaniem każdej inicjatywy społecznej, ale co ty możesz o tym wiedzieć. Więc siedź przed komputerem zapewne w pracy, i dale sącz jad. A o Stowarzyszenie się nie martw jak by ci przyszło każdemu członkowi postawić butelkę wódki to gościu zbankrutował byś. Co ty chcesz od tej inicjatywy ? czemu sam tego nie zainicjowałeś ? Lenistwo czy po prostu niewiedza i teraz zazdrościsz że komuś się to udało ?...Zapytaj po ludzku, ewentualnie poproś o informację publiczną ta taką informację otrzymasz ilu członków jest w stowarzyszeniu i to aktywnych zapewniam cię...

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 15:50:13] • [IP: 92.42.113.***]

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że inicjatorem jest największy i jedyny aktywista Stowarzyszenia Obrony Podatnikóww czy czegoś takiego. Najpierw kostka teraz rada młodzieżowa. Niezły lansik przed wyborami!

Gość • Poniedziałek [17.08.2009, 13:15:33] • [IP: 88.156.235.***]

hah, Dżunior! :DD