iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.08.2009, 00:45:55] • Świnoujście

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Świnoujściu!

Będzie Młodzieżowa Rada Miasta w Świnoujściu!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 oraz świnoujskie Stowarzyszenie Obrony Podatników w związku z ogólnopolską akcją „Masz głos, masz wybór”, która jest organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów, wyrażają chęć i wolę powołania w Świnoujściu Młodzieżowej Rady Miasta.

Powstanie w Świnoujściu Młodzieżowej Rady Miasta zainicjowały trzy uczennice z GP2: Martyna Dziemidowicz, Marzena Gałkowska oraz Anna Raczkiewicz. To właśnie one udadzą się w poniedziałek 17.08.09 r. do Dyrekcji Gimnazjum Publicznego nr 2 p. Edyty Tomaszek z oficjalną prośbą o poparcie tego projektu oraz udzielenie pomocy w jego realizacji.

Następnym krokiem do utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta będzie spotkanie z prezydentem miasta Januszem Żmurkiewiczem w celu uzyskania również jego akceptacji i poparcia na jej powołanie.

Utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta da młodzieży możliwość uczestniczenia w życiu społecznym Świnoujścia oraz pewność, że ma ona wpływ na decyzje dotyczące młodych obywateli, podejmowane przez władze miejskie. Młodzieżowa Rada Miasta będzie działała na zasadzie łącznika pomiędzy młodzieżą, a świnoujskimi władzami. Dzięki temu młodzi będą mieli możliwość informowania o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także wprowadzania w życie własnych inicjatyw, co z całą pewnością będzie miało pozytywne skutki.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/10723/