Marek Niewiarowski • Wtorek [26.05.2009, 00:45:00] • Świnoujście

IX Rajd Harcerski „WYSPY MAJOWE”

IX Rajd Harcerski „WYSPY MAJOWE”

fot. Harcerski Klub Medialny

Miniony weekend 22-24 maja harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP poświęcili na harce w terenie. Pomiędzy Wapnicą a Międzyzdrojami kadra instruktorska przygotowała trasę dziewiątej już edycji rajdu harcerskiego o wdzięcznej nazwie „Wyspy Majowe”. Pierwszego dnia uczestnicy rywalizowali na trasie Logicznej Gry Terenowej, gdzie mając do dyspozycji tylko rymowane opisy miejsc, w których ukryli się sędziowie, musieli odnaleźć sędziów i odgadnąć podawane przez nich zagadki logiczne.

Wieczorem w trakcie harcerskiego kominka odbyła się prezentacja zadań przedrajdowych czyli wykonanych kart do kroniki rajdu a także prezentacji poszczególnych patroli.

IX Rajd Harcerski „WYSPY MAJOWE”

fot. Harcerski Klub Medialny

Późnym wieczorem było jeszcze dość siły na rozegranie turnieju w hokeju halowym o „Małą Palmę”. Sportowa walka była bardzo zacięta i o ostatecznym zwycięstwie patrolu z 19 DHSG zadecydowały strzały karne. Sobota do rana, to czas na wędrówkę niebieskim szlakiem przez niezwykle urokliwe tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Na czekających po drodze punktach kontrolnych uczestnicy musieli się wykazać znajomością technik harcerskich, podstaw żeglarstwa, układać wielkie puzzle z zasłoniętymi oczyma oraz wykazać się wiedzą o WPN i historii harcerstwa a także umieć strzelać z „pędzącego rumaka do bladej twarzy” (strzelanie z markera paintball’owego do rozwieszonych baloników).

IX Rajd Harcerski „WYSPY MAJOWE”

fot. Harcerski Klub Medialny

Najbardziej emocjonującym był punkt w marinie przy muzeum V3 gdzie trzeba było wiosłując przepłynąć pontonem spory dystans oraz wyłowić wielką wędą zatopiony „skarb piratów”. Meta trasy znajdowała się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Po zjedzeniu posiłku i krótkim odpoczynku patrole wzięły udział w operacji „Wielka Palma”. Zadaniem harcerek i harcerzy było lokalizowanie charakterystycznych obiektów w mieście a po tym zmaganie się z testami z zakresu wiedzy historycznej i turystycznej naszego regionu. Odbyła się także prezentacja otrzymanego w międzyczasie zadania czyli „Ody do żubra”. Prezentowane teksty rozbawiły do łez sędziów i inne ekipy.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/9671/