iswinoujscie.pl • Piątek [26.06.2026, 09:33:36] • Świnoujście

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Od kilku już lat możemy mówić świnoujskiej tradycji oddania w ręce bezpiecznego opatrzności letniego plażowania. W ubiegłych latach mszy świętej na otwarcie sezonu towarzyszyło arcybiskupie błogosławieństwo. W tym roku sprawę wzięli w swoje ręce kapłani ze Świnoujścia. 24 maja gdy kościół czci świętego Jana, a dzień jest najdłuższym w roku.

Wieczorem, na wysokości centrum koordynacyjnego ratowników stanęła plażowa ambona. Z jej wysokości ksiądz dziekan Piotr Superlak pobłogosławił morski brzeg i wody, z których przez najbliższe miesiące korzystać będą tysiące ludzi; mieszkańców i letnich gości Świnoujścia.

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Kapłańskie błogosławieństwo spoczęło także na ratownikach, którzy czuwają już na wieżyczkach kąpieliska. To bezpieczeństwo od lat pozostaje także stałą troską władz miasta Wyrazem tego był udział w tej uroczystości także prezydentki Świnoujścia.

Oby szczęśliwa gwiazda czuwała nad morskim kąpieliskiem. Inauguracja sezonu na plaży z modlitwą i błogosławieństwem

fot. Robert Ignaciuk

Ołtarz otoczyły dziesiątki młodszych i starszych. Wszyscy wracali do domów z nadzieją, że morskie fale będą tego lata powodem jedynie radości,ochłody i zachwytów, a blask Gwiazdy Morza pozostanie symbolem bezpieczeństwa i bożej opatrzności dla tegorocznych letników na świnoujskim brzegu.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/88921/