Łukasz Winiarski • Czwartek [12.03.2009, 06:47:35] • Świnoujście

OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY TECHNIK INTERWENCJI

Po raz kolejny przedstawiciele naszego Centrum Sztuk Walki LUKS: Grzegorz Rosiak, Paweł Żyłowski i Robert Dobrochowski trenujący na co dzień w sekcji samoobrony oraz BJJ wzięli udział w Ogólnopolskich Warsztatach Technik Interwencji w systemie Keisatsu – Jitsu (www.keisatsu-jitsu.pl), czyli odmianie Jiu - JItsu przeznaczonej dla formacji policyjnych. w dniach od 27 lutego do 1 marca 2009 r. w obiektach Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie.

W warsztatach uczestniczyło 60 funkcjonariuszy reprezentujących COSSG oraz 9 oddziałów Straży Granicznej.
W trakcie warsztatów uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie:
- technik obezwładniania,
- technik zakładania kajdanek,
- technik poruszania się w terenie zurbanizowanym,
- elementów systemu walki w Keisatsu-Jitsu, Combat 56, Karate Kyokushinkai.
Gościem honorowym warsztatów był szef – koordynator ds. służb mundurowych Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu Pan Jacek Chęciński (7 Dan Keisatsu-Jitsu). Mistrz Jacek Chęciński przeprowadził niezwykle interesujący blok tematyczny na temat obezwładnienia napastnika stwarzającego czynny opór.
Zajęcia z uczestnikami warsztatów przeprowadzili również: Grzegorz Rosiak - instruktor systemu COMBAT 56, Zbigniew Grzelak - instruktor Karate Kyokushinkai, Bogdan Walczak i Sławomir Piesiak - instruktorzy technik interwencji, a także Radosław Wiśniewski 4 Dan Keisastu-Jitsu, Marek Woszczatyński 1 Dan Keisatsu-Jitsu oraz Jacek Mierzwa instruktor samoobrony i technik interwencji.
Drugiego dnia warsztatów przeprowadzono sesje egzaminacyjna na stopień 5kyu (pas koloru żółtego) w Keisastu - Jitsu. Do egzaminu przystąpiło 16 funkcjonariuszy. Po blisko dwugodzinnym egzaminie 15 z nich mogło świętować swój pierwszy sukces w sztukach walki.
Najważniejszym akcentem ostatniego dnia warsztatów było uroczyste wręczenie pasów nowo mianowanym adeptom Keisatsu-Jitsu.
Warsztaty ocenione bardzo wysoko przez uczestników okazały się ogromnym sukcesem ich organizatora – Radosława Wiśniewskiego, funkcjonariusza Zakładu Działań Interwencyjnych na co dzień prowadzącego Sekcje Sztuk Walki w COSSG. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu słuchacze Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w godzinach pozasłużbowych doskonalą swoje umiejętności z zakresu sztuk walki w systemie Keisatsu-Jitsu, zdobywając w ten sposób ponadprzeciętne umiejętności z zakresu samoobrony, co w istotny sposób wpływa na wzrost efektywności pełnienia przez nich służby granicznej.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/8777/