Akcja gaśnicza w ośrodku Graal SPA zakończona. Strażacy walczyli z ogniem do późnych godzin nocnych. Zobacz film!
fot. iswinoujscie.pl
Pożar, który wybuchł w sobotę 8 marca w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Graal SPA przy ulicy Bałtyckiej w Świnoujściu, udało się opanować dopiero późnym wieczorem. W akcji brało udział 22 strażaków oraz 8 pojazdów pożarniczych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale konstrukcja dachu wymagała rozbiórki w celu ugaszenia ukrytych ognisk pożaru.
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb o godzinie 13:44. Pierwsze jednostki straży pożarnej natychmiast skierowano na miejsce. Jak ustalono, źródło ognia znajdowało się w łazience na parterze budynku. W obiekcie przebywało w tym czasie wielu gości, jednak wszyscy – łącznie 102 osoby – zdążyli opuścić budynek jeszcze przed przybyciem strażaków.
Brak osób poszkodowanych, działania trwają – informował w sobotnie popołudnie st. kpt. Paweł Piorun, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu.
fot. iswinoujscie.pl
Na miejscu działały jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskowej Straży Pożarnej, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Karsibór. Akcja zakończyła się o godzinie 23:27. W sumie w działaniach uczestniczyło 22 strażaków obsługujących 8 pojazdów pożarniczych informuje st. kpt. Paweł Piorun, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu.
fot. iswinoujscie.pl
Ze względu na specyficzną konstrukcję dachu strażacy musieli przeprowadzić częściową rozbiórkę, aby dotrzeć do wszystkich ognisk pożaru i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.