iswinoujscie.pl • Środa [31.07.2024, 15:50:57] • Świnoujście

Najpiękniejsze żaglowce także w Świnoujściu. Najlepsze miejsca do robienia zdjęć

Najpiękniejsze żaglowce także w Świnoujściu. Najlepsze miejsca do robienia zdjęć

UM( fot. Organizator )

Część żaglowców zmierzających na finał regat The Tall Ships Races zatrzyma się w porcie w Świnoujściu. Kapitanowie niektórych jednostek udostępnią pokład mieszkańcom i turystom. Bez ograniczeń można także robić zdjęcia pięknym jednostkom. Oto najlepsze miejscówki dla żeglarskich spoterów.

We wtorek port w Świnoujściu odwiedził włoski żaglowiec „Stella Polare”. Dziś (31 lipca) będzie polski „Fryderyk Chopin”, który zaprasza na swój pokład od 10:00 do 13:30 oraz od 15:00 do 18:30. Jutro (1 sierpnia) w godz. 9-11 możliwe będzie zwiedzanie pokładu S/V Kapitan Głowacki. Natomiast Jacht Farurej jest zbyt mały na masowe zwiedzanie, ale załoga gotowa jest na rozmowy z zainteresowanymi. Przycumuje na nabrzeżu zewnętrznym OSiR.

- Jednostki będą decydowały o postoju u nas w zależności od warunków pogodowych – jeśli ze względu na np. kierunek wiatru mają opóźnienie, to płyną prosto do Szczecina – mówi Monika Dendor z UM w Świnoujściu.

Aktualny ruch statków jest podawany na mapie dostępnej na stronie Marine Traffic. W czasie rzeczywistym, nadajniki GPS pokazują pozycję. To stamtąd można dowiedzieć się, które żaglowce będą przepływały przez port w Świnoujściu.

Adres: https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:14.225/centery:53.922/zoom:12

Najwięcej osób z aparatami „poluje” na żaglowce na falochronie wschodnim. Jednak w Świnoujściu miejsc do fotografowania jednostek jest jeszcze kilka kilka.

Najlepsze miejsca spoterskie w Świnoujściu:

· Falochron zachodni zwany „Wiatrakiem” – widok na wejście do portu.

· Nabrzeże ul. Wybrzeże Władysława IV przy Kapitanacie Portu.

· Karsiborska przeprawa promowa.

· Falochrony na południu Świnoujścia – widok na statki przepływające przez Kanał Piastowski – zarówno ten na wyspie Uznam oraz na wyspie Karsibór.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/82894/