iswinoujscie.pl • Wtorek [09.07.2024, 16:29:43] • Świnoujście

Pożar dachu na Monte Cassino

Pożar dachu na Monte Cassino

fot. Straż Pożarna

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu otrzymało zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Monte Cassino.

9 lipca o godzinie 12:54, strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do akcji gaśniczej. W celu opanowania sytuacji podano dwa prądy gaśnicze na ogniska pożaru.

W akcję zaangażowanych było 18 strażaków, operujących w obsadzie siedmiu pojazdów pożarniczych. Dzięki sprawnej interwencji, udało się szybko opanować sytuację. Na tę chwilę nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Pożar dachu na Monte Cassino

fot. Straż Pożarna

Mieszkańcy budynku oraz okoliczni świadkowie mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że sytuacja jest pod kontrolą, a służby ratunkowe są na miejscu i dbają o ich bezpieczeństwo. Zachęcamy wszystkich do śledzenia dalszych komunikatów dotyczących tego zdarzenia.

- 9 lipca o godzinie 12:54 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu otrzymało zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Monte Cassino w Świnoujściu. Na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do akcji gaśniczej. Podano dwa prądy gaśnicze na ogniska pożaru. Działania są w trakcie. W tej chwili trwa dogaszanie ognisk pożaru. W działaniach zaangażowanych było w sumie 18 strażaków w obsadzie 7 pojazdów pożarniczych. Na tą chwilę nie stwierdzono osób poszkodowanych - informuje st. kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/82699/