iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.07.2024, 08:09:20] • Świnoujście

Wzruszenia na 353v parkrunie Świnoujście

Wzruszenia na 353v parkrunie Świnoujście

fot. Organizator

353. edycja naszego nadmorskiego parkrunu to był wyjątkowy dzień, pełen emocji i wzruszeń, który na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.

Podczas sobotniego spotkania upamiętniliśmy zmarłego w tym tygodniu 90-letniego Horsta Trettina, który przez wiele lat przyjeżdżał rowerem z pobliskiego Garz i przemierzył nasze zdrojowe "dwa kółka" aż 128 razy. Jego obecność, energia i uśmiech zawsze dodawały nam sił i motywacji. Wielokrotnie udowadniał, że wiek to tylko liczba. Uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy. Wielu z nas, w tym spora grupa biegaczy z Laufmützen, wspominało wspólne chwile i anegdoty związane z jego osobą.

Wzruszenia na 353v parkrunie Świnoujście

fot. Organizator

Ponadto, mieliśmy przyjemność złożyć serdeczne życzenia naszemu najmłodszemu wolontariuszowi, Kacperkowi, z okazji jego 5. urodzin. Jego zaangażowanie, entuzjazm i uśmiech są dla nas wszystkich miłym dodatkiem do każdego spotkania. Solenizant otrzymał mały upominek, a zgromadzeni biegacze zaśpiewali małemu pomocnikowi tradycyjne "sto lat".

Wzruszenia na 353v parkrunie Świnoujście

fot. Organizator

To jeszcze nie wszystkie wydarzenia związane z sobotnim bieganiem. Podczas spotkania towarzyszył nam Patryk Świętochowski, który w naszym pięknym mieście zaczął dziś swoje wyzywanie - pobicie rekordu w biegu wybrzeżem od granicy niemieckiej do rosyjskiej, razem 588 km. Swoje rozbieganie zaczął z uczestnikami parkrunu, po czym ruszył na start, na granicę polsko-niemiecką.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/82686/