iswinoujscie.pl • Niedziela [30.06.2024, 13:02:28] • Świnoujście

Mieszkańcy Warszowa: Straż Graniczna nas rozczarowała!

Mieszkańcy Warszowa: Straż Graniczna nas rozczarowała!

fot. iswinoujscie.pl

Lada dzień miały rozpocząć kursowanie autobusy komunikacji miejskiej w kierunku plaży na Warszowie. Wstępne ustalenia zakładały, że Straż Graniczna zezwoli na wjazd autobusów do strefy bezpieczeństwa i dojazd do plaży. Niestety, w ostatnim momencie Komendant Morskiego Dywizjonu Straży Granicznej, kontradm. Andrzej Prokopski, podpisał zakaz wjazdu.

W związku z zaistniałą sytuacją i niedotrzymaniem słowa, grupa mieszkańców zorganizowała się w internecie i postanowiła spontanicznie zamanifestować swoje niezadowolenie z decyzji pograniczników, przynosząc na protest opony, które na szczęście nie zostały podpalone.

Wśród skandowanych przez protestujących haseł pojawiały się: "Straż Graniczna oszukała, dostęp do plaży nam zabrała" oraz "Obiecywaliście, obiecywaliście, swojej decyzji nie dotrzymaliście".

Mieszkańcy Warszowa: Straż Graniczna nas rozczarowała!

fot. iswinoujscie.pl

Do protestujących przyjechała Prezydent Joanna Agatowska wraz ze swoim zastępcą, Romanem Kucierskim. Zwrócili się z prośbą o pokojowy przebieg manifestacji oraz poinformowali o działaniach, które będą podejmowane.

Protestujący zapowiedzieli, że działania Straży Granicznej doprowadzą do wznowienia protestów. Grozili zaostrzeniem strajków pod wjazdem na teren Terminala LNG oraz pod siedzibą Straży Granicznej.

Więcej informacji od protestujących pojawi się wkrótce. Do sprawy powrócimy.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/82613/