iswinoujscie.pl • Niedziela [07.07.2024, 23:36:55] • Świnoujście

Problemy z oznakowaniem na rondzie w Świnoujściu?

Problemy z oznakowaniem na rondzie w Świnoujściu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dzielnica Warszów w Świnoujściu jest ważnym punktem transportu morskiego i drogowego. Znajduje się tutaj Terminal Promowy, z którego codziennie dojeżdżają samochody dostawcze. Niestety, infrastruktura tej lokalizacji boryka się z problemem oznakowania, co prowadzi do częstych pomyłek kierowców ciężarówek, którzy mylą wjazd na terminal promowy z wjazdem do tunelu prowadzącego do centrum Świnoujścia.

Jednym z głównych miejsc, gdzie dochodzi do pomyłek, jest duże rondo przy wjeździe do Świnoujścia. Rondo to posiada kilka wyjazdów, w tym wjazd do tunelu oraz na terminal promowy. Pomimo obecności znaków drogowych, kierowcy często mylą trasy, co skutkuje wjazdem do tunelu zamiast na terminal. Na zdjęciu widzimy ciągnik siodłowy z naczepą, który wjechał do tunelu przez pomyłkę. W tym przypadku kierowca zareagował właściwie, wyjeżdżając z tunelu po stronie UZNAM gdzie następnie zawrócił. Niestety, takie pomyłki zdarzają się często, co może świadczyć o problemie z oznakowaniem.

Problemy z oznakowaniem na rondzie w Świnoujściu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Aby zapobiec kolejnym pomyłkom, konieczne jest lepsze oznakowanie trasy. Pomimo obecności znaków drogowych przed rondem oraz na samym rondzie, kierowcy, szczególnie zmęczeni długą trasą, łatwo się mylą.

Dodatkowe oznakowanie pionowe i poziome: Wprowadzenie dodatkowych tablic informacyjnych zarówno przed rondem, jak i na rondzie, które jasno wskażą kierunek na terminal promowy oraz wjazd do tunelu.

Problemy z oznakowaniem na rondzie w Świnoujściu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie jest to pierwszy przypadek pomyłki i zapewne nie będzie ostatni. Dlatego służby drogowe powinny pilnie zająć się poprawą oznakowania. Lepsze oznakowanie nie tylko ułatwi kierowcom poruszanie się po tej newralgicznej trasie, ale także zwiększy bezpieczeństwo na rondzie.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/82341/