iswinoujscie.pl • Piątek [30.01.2009, 10:46:04] • Świnoujście

JA KOCHAM „FLOTĘ”, SIANANANANA !!!

JA KOCHAM „FLOTĘ”, SIANANANANA !!!

fot. Mateusz Królikowski

Fragment jednej z popularnych przyśpiewek jaką możemy usłyszeć na stadionie przy ul. Matejki wypisany na vlepce to jeden z namacalnych dowodów, że powoli w Świnoujściu rodzi się zorganizowane kibicowanie. Fani drużyny założyli już własną witrynę internetową. Zamierzają nie tylko oddać ukochanemu klubowi struny głosowe ale także zapewnić atmosferę na trybunach i oprawę meczów jak na I ligę przystało.

Mówią o sobie „Młodzi fanatycy” ale ich działalność nie nosi bynajmniej cech szaleńczego zaślepienia. To grupa, która zdaje sobie po prostu sprawę z tego jak ważna dla drużyny jest atmosfera na stadionie. A oni chcą właśnie zadbać o to by była jak najlepsza. „Ultrasi Floty” - jak mówią sami o sobie – deklarują zorganizowanie oprawy każdego meczu. Takiej, która poniesie „biało – niebieskich”, a zdeprymuje przeciwników. Chcą by każdy kibic świnoujścian był rozpoznawalny nie tylko zresztą na własnym stadionie. „Ultrasom” udało się już zaprojektować i wykonać szereg gadżetów dla kibiców i to nie tylko tradycyjnych szalików.

Oprócz dopingu postanowili zrobić coś więcej dla ukochanej drużyny. Podczas każdego meczu chcą m.in. zbierać dobrowolne datki, które zasilą fundusz klubu. Planują organizację wspólnych wyjazdów na mecze. Opublikowali już pierwszy śpiewnik kibica. Na razie w formie elektronicznej ale kto wie, może już wkrótce uda się jego poszerzoną wersję wydać drukiem ?! Niezależnie od oficjalnego serwisu „Floty”, „Ultrasi postanowili własnymi siłami dokumentować i opisywać spotkania swojej drużyny.

Już zorganizowali własny serwis foto. I zapraszają wszystkich wielbicieli naszych pierwszoligowców do współpracy. Liczą też, że znajdą się osoby i instytucje chcące wesprzeć ich działalność. Szczegółów można dowiedzieć się w serwisie internetowym, którego wstępna wersja jest już dostępna w sieci pod adresem www.mlodzifanatycy.yoyo.pl Do momentu wznowienia rozgrywek – trzymamy kciuki za... kibiców i powodzenie ich planów.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/8226/