W kategorii I. za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki (wsparcie polityczne, prawne, finansowe ,edukacja, seminaria, publikacje)
FIRMA
1. dla Stowarzyszenia Klaster METALIKA dla Przemysłu - medal i dyplom
OSOBA
1. dla Mariusza Sowińskiego Prezesa ZEG Zakład Elektryczny sp. z o.o. - medal i dyplom. Firma w tym roku obchodzi 35 lat działalności. Jest inicjatorem konferencji na temat wykorzystania potencjału offshore dla Pomorza Zachodniego.
W kategorii II. za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetyki (realizacja)
FIRMA
1. dla Gminy Dębno – medal i dyplom
2. dla Gminy Polanów – dyplom (wyróżnienie)
OSOBA
1. dla Ryszarda Zelenta Prezesa "BIO-ENERGIA STRZYKOCIN" sp. z o.o., Koordynatora Gryfickiego Klastra Energii - medal i dyplom. Gryficki Klaster Energii należy do grona certyfikowanych klastrów w Polsce. Jest organizatorem konferencji na temat zielonej energii i transformacji energetycznej na Pomorzu Zachodnim i w Polsce.
W kategorii III. za osiągnięcia naukowe, badawcze w zakresie ekoenergetyki
OSOBA
1. dla prof. dra hab. inż. Tadeusza Bohdala - medal i dyplom
W kategorii IV. nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki
1. dla dr hab. inż. Artura Bejgera, prof. PM – medal i dyplom
Wydarzeniem towarzyszącym była konferencja na temat transformacji Pomorza Zachodniego. - Przed firmami duże wyzwania w zakresie energetyki i transformacji energetycznej. W Polsce mamy wiele dobrych projektów i firm wykonawczych, które często współpracują z polskimi uczelniami w tworzeniu polskich technologii. Do nich można zaliczyć magazyny energii, samochód dostawczy EVAN ze Zgorzelca czy wdrażanie nowoczesnych biogazowni - mówi Łukasz Szeląg, rzecznik Wodociągów Zachodniopomorskich, wyróżniony w ubiegłorocznym konkursie "Zielony Feniks".