iswinoujscie.pl • Niedziela [14.04.2024, 13:20:18] • Świnoujście

Pożar altanki Nad Zalewem

Pożar altanki Nad Zalewem

fot. Czytelnik

Gdy strażacy dotarli do pożaru altanki, płomienie opanowały już całą altankę.

W czwartek 11 kwietnia, działkowcy ROD Nad Zalewem zauważyli ogień, który wybuchł w murowanej altance. Strażacy stanęli przed zadaniem opanowania potężnych płomieni, które szybko objęły całą konstrukcję. Od 12 kwietnia czekamy na informacje od strażaków.

W tej altance wcześniej doszło do pobicia starszej kobiety która niestety zmarła w szpitalu. Sprawca Tomasz W. został zatrzymany.

- Informuję, że w dniu 11.04.2024 r. o godzinie 14:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki przy ul. Krzywej w Świnoujściu. Po przyjeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Działania polegały na ugaszeniu pożaru oraz obronie obiektu znajdującego się w odległości ok. 2 m od altany. W trakcie akcji gaśniczej zlokalizowano w palącej się altanie butlę gazową propan-butan 11kg, którą poddano chłodzeniu. Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia zweryfikowano kamerą termowizyjną oraz przekazano przybyłemu na miejsce właścicielowi. W działaniach, które trwały do godziny 16:29 brało udział 12 strażaków z PSP oraz WSP w łącznej obsadzie 4 pojazdów pożarniczych - informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun
Oficer Prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/81888/