iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 14:58:21] • Świnoujście

Brudne przystanki autobusowe w Świnoujściu - problem, który wraca jak bumerang

Brudne przystanki autobusowe w Świnoujściu - problem, który wraca jak bumerang

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy miasta, którzy korzystają z publicznego transportu, zwracają uwagę na zaniedbanie, które widać gołym okiem. Zielony nalot na szybach, brud i mech zdają się być niemalże stałym elementem krajobrazu przystanków w Świnoujściu.

W zeszłym roku, pomimo obietnic i planów, nie wszystkie przystanki zostały odpowiednio umyte. Problem ten, niestety, nie zniknął z nadejściem nowego roku. Wręcz przeciwnie - sytuacja zdaje się być jeszcze gorsza. Mieszkańcy opisują, jak zielony nalot skutecznie "zdobi" szyby przystanków, sprawiając, że wyglądają one nie tylko nieestetycznie, ale wręcz odpychająco.

"Brakuje rąk do pracy, czy brakuje woli?" - pytają retorycznie. Rozmowy na ten temat często kończą się na konstatacji, że potrzeba niewiele - kawałek gąbki, wiadro wody z płynem - aby problem został rozwiązany, a przystanki znów stały się wizytówką miasta.

Brudne przystanki autobusowe w Świnoujściu - problem, który wraca jak bumerang

fot. iswinoujscie.pl

Problem brudnych przystanków jest o tyle istotny, że wpływa nie tylko na estetykę miasta, ale również na samopoczucie jego mieszkańców i wizerunek Świnoujścia w oczach turystów. Wstyd za zaniedbane przestrzenie publiczne to uczucie, które, niestety, coraz częściej towarzyszy mieszkańcom.

Zwracając uwagę na ten problem, warto zastanowić się, jakie kroki mogłyby być podjęte, aby sytuacja uległa poprawie. Czy rozwiązaniem jest lepsza organizacja pracy służb miejskich, czy też może inicjatywy społeczne i większe zaangażowanie mieszkańców w dbanie o wspólną przestrzeń? Bez względu na odpowiedź, jedno jest pewne - Świnoujście i jego przystanki autobusowe zasługują na to, by prezentować się jak najlepiej, przez cały rok.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/81426/