iswinoujscie.pl • Wtorek [06.02.2024, 23:29:41] • Świnoujście

Zalewane ulice Świnoujścia: W oczekiwaniu na działanie urzędników

Zalewane ulice Świnoujścia: W oczekiwaniu na działanie urzędników

fot. Mieszkaniec

Świnoujście - Mieszkańcy ulic Sosnowej oraz Białoruskiej w Świnoujściu borykają się z poważnym problemem. Opady deszczu przekształciły te ulice w rzeki, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie i bezpieczny dowóz dzieci do Szkoły Podstawowej nr 2. Zdjęcia, które dotarły do naszej redakcji, ukazują „jeziora” na drogach, co stawia pod znakiem zapytania skuteczność miejskiej infrastruktury.

W rozmowie z Wydziałem Inżynierii i Zarządzania Urzędu Miejskiego w Świnoujściu, otrzymaliśmy informację o trwającym przetargu na czyszczenie kanalizacji deszczowej. Jednak mieszkańcy zgłaszają, że problem zalewających się ulic istnieje od co najmniej dwóch lat. W obliczu tak długiego okresu oczekiwania na rozwiązanie, trudno nie zadać pytania o efektywność lokalnych władz.

Zalewane ulice Świnoujścia: W oczekiwaniu na działanie urzędników

fot. Mieszkaniec

Niezrozumiałe pozostaje, dlaczego proces wyłaniania wykonawcy do udrażniania studzienek kanalizacyjnych przedłuża się tak niezmiernie długo. Ta sytuacja rzuca cień na „pracowitość” i „wytrwałość” urzędników, którzy powinni działać na rzecz dobra wspólnoty i bezpieczeństwa mieszkańców.

Czy długotrwałe zalanie ulic to wynik zaniedbań, czy też skomplikowanych procedur administracyjnych? Odpowiedź na to pytanie pozostaje kluczowa dla zrozumienia, kiedy mieszkańcy Świnoujścia mogą oczekiwać realnych działań naprawczych. Tymczasem lokalna społeczność musi radzić sobie samodzielnie z powtarzającym się problemem, który zakłóca codzienne życie i bezpieczeństwo, zwłaszcza najmłodszych.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/81384/