iswinoujscie.pl • Piątek [26.01.2024, 16:06:01] • zachodniopomorskie

Dzieci są dla nas najważniejsze! Telefon i chat zaufania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Tel. 800 119 119 Chat – 800119119.pl

Dzieci są dla nas najważniejsze! Telefon i chat zaufania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Tel. 800 119 119 Chat – 800119119.pl

fot. Organizator

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, organizacja dedykowana wspieraniu młodych ludzi, uruchomiło w 2022 roku ogólnopolską infolinię oraz czat pomocy. W tym czasie przeprowadzono około 15 tys. rozmów na czacie oraz 3 tys. rozmów telefonicznych.

Psychologowie i psychoterapeuci Towarzystwa Przyjaciół Dzieci są gotowi nieść natychmiastową pomoc młodzieży za pomocą bezpłatnej, anonimowej infolinii (800 119 119) oraz dostępnemu na stronie internetowej (800119119.pl) czatu zaufania.

Infolinia oraz czat pomocy stworzone są z myślą o młodych ludziach, którzy doświadczają różnorodnych trudności emocjonalnych czy sytuacji kryzysowych. To bezpieczna przestrzeń, gdzie każdy kto potrzebuje wsparcia, znajdzie zrozumienie i otrzyma profesjonalną pomoc od wykwalifikowanych psychologów.

Dzięki skuteczności infolinii podjęto blisko pół tysiąca interwencji. W ostatnim czasie telefon zaufania pomógł zapobiec również tragedii w Szczecinie. Dzięki natychmiastowej reakcji doświadczonych psychologów, udało się uratować życie dziewczynki, która w momencie desperacji skontaktowała się z infolinią. Szybka i empatyczna pomoc odegrała kluczową rolę w uratowaniu dziecka, które chciało targnąć się na swoje życie. Takich interwencji było więcej. W ostatnich dwóch latach podjęto około 450 interwencji z czego 250 ratowało życie młodych ludzi.

Infolinia oraz czat pomocy są dostępne codziennie w godzinach 14-22.

Bez względu na to czy borykasz się z problemami szkolnymi, relacyjnymi czy emocjonalnymi – nasi psychologowie są gotowi aby służyć wsparciem i zrozumieniem. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w trudnych chwilach, wspierać Cię w osiąganiu celów i budować razem z Tobą perspektywę lepszego jutra. Bez względu na to kim jesteś, znajdziesz tutaj przyjaznych dorosłych, którzy postarają się zrozumieć Ciebie i Twój problem.

Infolinia oraz czat pomocy, finansowane ze środków własnych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci to kolejny krok w kierunku budowania społeczeństwa, w którym każdy młody człowiek czuje się bezpieczny, zrozumiany i doceniany.

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/81272/