iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.11.2023, 19:04:16] • Świnoujście

„Tajemnicza” kolizja na skrzyżowaniu ulic 11 listopada i Grunwaldzkiej w Świnoujściu stała się symbolem bezradności i braku profesjonalizmu lokalnej Komendy Miejskiej Policji. Jest odpowiedź!

„Tajemnicza” kolizja na skrzyżowaniu ulic 11 listopada i Grunwaldzkiej w Świnoujściu stała się symbolem bezradności i braku profesjonalizmu lokalnej Komendy Miejskiej Policji. Jest odpowiedź!

fot. Mieszkaniec

Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek, a od tego czasu mieszkańcy czekają na jakiekolwiek informacje. Na miejscu zdarzenia pojawił się patrol Policji, któremu - przynajmniej w teorii - powinno zależeć na wyjaśnieniu sytuacji. Jednak przez siedem dni po kolizji albo nie udało się im ustalić, co się dokładnie stało, albo uznali, że informowanie mediów o tym incydencie to zbyt "marginalna" kwestia.

Trudno nie wyrazić rozczarowania wobec rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który zdaje się mieć kłopoty w swojej pracy. Może niech wymyślą zastępstwo jak jest problem albo sam komendant policji Mirosław Bryś siądzie przy komputerze i zacznie odpisywać na pytania mediów. Ponieważ jest szefem Świnoujskiej policji, który za to odpowiada. Niestety ptaszki w tym mieście coraz głośniej ćwierkają o zmianach w policji.

To nie pierwszy raz, kiedy lokalna Policja okazuje się być niekompetentna w kwestii komunikacji z mediami i społecznością. Często oczekujemy wyjaśnień w sprawach zgłaszanych przez naszych czytelników, przesyłających zdjęcia i relacje z miejsc zdarzeń, licząc na szybką reakcję. Niestety, nasze oczekiwania są często ignorowane, a redakcyjny komputer zapełnia się tematami oczekującymi na odpowiedzi od KMP.

Nawet jest taki pomysł aby redakcja wystawiła rachunek Policji za nieudzielone informacje, bo przecież w te miejsca trzeba zastąpić innymi tematami na stronie internetowej, a to też przecież kosztuje.

Przy okazji przypomnijmy, że udostępnianie informacji publicznej na wniosek mediów jest obowiązkiem instytucji publicznych, a to prawo jest jasno określone w polskim prawie prasowym. Być może czas, aby Komenda Miejska Policji w Świnoujściu zaczęła to przestrzegać. Jeśli działania służby prasowej sprawiają trudność, mogą zwrócić się o pomoc do sekcji ruchu drogowego, gdzie prawdopodobnie znajdą specjalistów wychodzących z poślizgów.

To milczenie i brak profesjonalizmu w komunikacji z mediami to poważny problem, który nie tylko frustruje lokalną społeczność, ale także podważa zaufanie do lokalnej Policji. Oczekujemy od służb publicznych, w tym Policji, pełnej transparentności i współpracy z mediami. Jest to nie tylko nasze prawo, ale także nasz obowiązek wobec społeczeństwa, któremu służymy.

- W dniu 13 listopada 2023 roku, około godziny 05:40, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą 11 Listopada w Świnoujściu, w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym, do którego doszło pomiędzy pojazdem marki Nissan oraz pojazdem marki Volkswagen. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym - informuje st. sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80730/