iswinoujscie.pl • Wtorek [21.11.2023, 08:53:59] • Świnoujście

Znaleziono podejrzany przedmiot w Świnoujściu - Interwencja Policji i Saperów

Znaleziono podejrzany przedmiot w Świnoujściu - Interwencja Policji i Saperów

fot. iswinoujscie.pl

W dniu 12 listopada 2023 roku, około godziny 11:13, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali wezwani na ulicę Legionów 4, gdzie zgłoszono ujawnienie metalowego przedmiotu, który przypominał niewybuch.

Po przybyciu na miejsce, policjanci natychmiast zabezpieczyli teren i przystąpili do dokładnego zbadania sytuacji. Okazało się, że znaleziony przedmiot rzeczywiście mógł stanowić zagrożenie. W odpowiedzi na to zagrożenie, na miejsce został wezwany patrol saperski.

Specjaliści od materiałów wybuchowych przystąpili do działań mających na celu zabezpieczenie i ewentualne unieszkodliwienie podejrzanego przedmiotu. Po dokładnej analizie, patrol saperski podjął decyzję o zabezpieczeniu znaleziska.

- W dniu 12 listopada 2023 roku, około godziny 11:13, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali przy ulicy Legionów 4 w Świnoujściu, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym ujawnienia metalowego przedmiotu podobnego do niewybuchu. Przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski - informuje st. sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu

Cała operacja przebiegła sprawnie, a dzięki profesjonalizmowi i szybkiej reakcji zarówno policjantów, jak i saperów, udało się uniknąć ewentualnego zagrożenia dla mieszkańców i osób przebywających w okolicy.

Policja apeluje do mieszkańców o niepodejmowanie samodzielnych działań w takich sytuacjach i niezwłoczne informowanie odpowiednich służb.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, st. sierż. Kamil Zwierzchowski, podkreślił znaczenie współpracy społeczeństwa z policją w zapewnianiu bezpieczeństwa. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej osoby i profesjonalnemu działaniu służb, możliwe było skuteczne zapobieżenie ewentualnym niebezpiecznym konsekwencjom.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80683/