iswinoujscie.pl • Sobota [11.11.2023, 21:26:27] • Świnoujście

Witaj na świecie, mały bohaterze! Niezwykła interwencja świnoujskiego zespołu ratunkowego

Witaj na świecie, mały bohaterze! Niezwykła interwencja świnoujskiego zespołu ratunkowego

Zdjęcie i informacja pochodzą z FB Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.( fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie )

Narodziny to zawsze wielki moment dla rodziców oczekujących przyjścia na świat ukochanego dziecka. Na tę chwilę czeka się z niecierpliwością i pewną dozą obaw, żeby wszystko poszło dobrze, żeby nie było komplikacji. Czasem jednak bywa tak, że równie niecierpliwy jest mały człowieczek, któremu bardzo spieszy się na świat. W piątek 10 listopada w domu urodził się Jakub - uroczy noworodek, który zdecydował się na przyjście na świat w niezwykle pośpieszny sposób.

Przed godziną 11:00, zespół ratunkowy Z01038, w składzie Kamila Laszczak i Piotr Socha, został wezwany do akcji. Chłopiec był jednak tak niecierpliwy, że nie zdołał poczekać na przybycie naszych specjalistów - urodził się w domu, tuż przed ich przyjazdem. Co godne podkreślenia, zespół ratunkowy dotarł na miejsce w zaledwie 3 minuty po wezwaniu!

Zarówno Jakub, jak i jego dzielna mama, zostali przewiezieni do szpitala. Oboje są w dobrym stanie zdrowia, co z pewnością jest ogromną radością dla rodziny i całego personelu medycznego.

Historia małego Jakuba jest doskonałym przykładem tego, jak nieprzewidywalne i pełne niespodzianek może być życie. Ten mały człowiek, który tak zdecydowanie postanowił wkroczyć w nasz świat, na pewno zostanie zapamiętany przez swoich pierwszych "ratowników" na długo.

Na zakończenie pragniemy przekazać serdeczne gratulacje rodzicom małego Jakuba. Życzymy całej rodzinie dużo zdrowia, radości oraz nieskończonej ilości pięknych chwil spędzonych razem. To wydarzenie na pewno pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Świnoujścia jako przypomnienie o małych cudach, które zdarzają się każdego dnia.

[Zdjęcie dziecka zostało opublikowane za zgodą jego mamy.]

"Chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność dla ratowników medycznych, Pani Kamili Laszczak i Pana Piotra Socha, za ich wyjątkową troskę i profesjonalizm podczas opieki nad mną i Jakubem. Ich ciepło, życzliwość i niezachwiana dbałość o nasze dobro były nieocenione. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Kamili, która otoczyła mojego syna najlepszą możliwą opieką aż do przybycia do szpitala.

Również pragnę podziękować mojemu mężowi, który dzielnie stanął na wysokości zadania i pomógł mi w porodzie, nie opuszczając nas ani na moment.

Nasza wdzięczność rozciąga się również na lekarzy i pielęgniarki, w tym pielęgniarki oddziału noworodkowego, za ich miłą i troskliwą opiekę.

Jakub i ja już jesteśmy w domu, czujemy się wspaniale i jesteśmy pełni wdzięczności za wsparcie, jakiego doświadczyliśmy. Z wyrazami szacunku, Jakub i mama."

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80663/