iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.09.2023, 12:45:29] • Świnoujście

Zapadlisko na ulicy Wilków Morskich: Problem bez rozwiązania?

Zapadlisko na ulicy Wilków Morskich: Problem bez rozwiązania?

fot. Mieszkaniec

Wielu mieszkańców zgłasza, że problem z zapadliskiem na ul. Wilków Morskich utrzymuje się już od ponad pół roku i stale się powiększa. Tej sprawie poświęcono wiele słów, a mało działań. Choć zapadlisko przybiera na rozmiarach, zastanawiające jest to, że wciąż trwa dyskusja nad tym, kto powinien podjąć się jego naprawy.

"Zapadlisko jest coraz większe. Niedługo pochłonie pachołek drogowy, który został tam postawiony. To jest niebezpieczne dla przechodniów i kierowców. Wciąż nie wiadomo, czy to problem z instalacją deszczową, czy może z wodociągową" - zauważa jeden z mieszkańców. "Każdy przekazuje odpowiedzialność na kogoś innego. Czy to miasto, czy ZWIK, ktoś powinien w końcu podjąć decyzję."

Jednym z dodatkowych problemów jest to, że zapadlisko utrudnia parkowanie w okolicznych blokach. Z każdym dniem ilość dostępnych miejsc parkingowych maleje, a mieszkańcy skarżą się na brak parkingów wielopoziomowych, które były obiecywane przez Żmurkiewicza już 20 lat temu.

"Brak parkingów to ogromny problem w naszym mieście. Niemcy mogą parkować tutaj za darmo i bez żadnych konsekwencji, podczas gdy my, mieszkańcy, musimy płacić. To niesprawiedliwe" - mówi inny mieszkaniec ul. Wilków Morskich. "Potrzebujemy gospodarza miasta, który zrozumie nasze potrzeby i wreszcie coś z tym zrobi."

Nie tylko zapadlisko jest źródłem frustracji mieszkańców. Brak odpowiedniej infrastruktury parkingowej, preferencje dla przyjezdnych w stosunku do lokalnych mieszkańców, a także opieszałość w działaniu władz miasta - to tylko niektóre z problemów, które mieszkańcy chcą szybko rozwiązać. Pozostaje mieć nadzieję.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/80280/