iswinoujscie.pl • Czwartek [06.07.2023, 22:16:34] • Świnoujście

Zwiększone stężenie spalin w tunelu: co było powodem?

Zwiększone stężenie spalin w tunelu: co było powodem?

Zdjęcie w nocy bez specjalnego ruchu pojazdów, niestety widać gołym okiem unoszące się spaliny przy wjeździe na wyspę Wolin.( fot. iswinoujscie.pl )

Mieszkańcy Świnoujścia zauważyli zwiększone stężenie spalin w tunelu. Zapytaliśmy Dział Utrzymania Tunelu (DUT) o możliwe przyczyny tego zjawiska. Początkowo nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ale po ponad 36 godzinach czekania, Paweł Szynkaruk, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Świnoujściu, zdecydował się podzielić z nami oficjalnym stanowiskiem.

Według informacji przekazanych przez Szynkaruka, służba dyspozytorska DUT nie zarejestrowała przekroczenia dopuszczalnych norm stężenia substancji zagrażających bezpieczeństwu podróżujących, takich jak tlenek węgla czy tlenek azotu.

"Wyczuwalny zapach spalin jest charakterystyczny dla miejsc z intensywnym ruchem pojazdów," wyjaśnił Szynkaruk.

To wyjaśnienie sugeruje, że zwiększona ilość spalin mogła wynikać z intensywnego ruchu pojazdów w tunelu, co jest często obserwowane w weekendy. Warto jednak podkreślić, że nawet jeśli stężenie spalin przekroczyło dopuszczalne normy, to niekoniecznie oznacza to zagrożenie dla zdrowia. Stężenie tlenku węgla i tlenku azotu jest stale monitorowane przez DUT, a wszelkie przekroczenia norm są natychmiast zgłaszane odpowiednim służbom.

Jednakże, niezależnie od wyjaśnień, zwiększone stężenie spalin jest niepokojące dla mieszkańców Świnoujścia.

Na razie sytuacja nie jest jasna. Czy zapach spalin był jednorazowym zdarzeniem związanym z intensywnym ruchem w tunelu, czy może jest to problem, który będziemy musieli ponownie rozważyć w przyszłości? To pytanie pozostaje na razie bez odpowiedzi.

Jako redakcja iswinoujscie.pl będziemy informować naszych czytelników o wszelkich nowych informacjach na ten temat. Wszystko po to, aby mieszkańcy Świnoujścia mogli cieszyć się czystym i bezpiecznym powietrzem.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/79506/