iswinoujscie.pl • Wtorek [30.05.2023, 22:50:37] • Świnoujście

Pościg samochodowy i strzały sobotnej nocy - Niezwykłe zdarzenie na ulicach miasta Świnoujścia

Pościg samochodowy i strzały sobotnej nocy - Niezwykłe zdarzenie na ulicach miasta Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Nagły incydent na ulicach miasta sobotnią nocą z pewnością wzbudził zainteresowanie i niepokój mieszkańców. Według relacji jednego ze świadków, doszło do pościgu między dwoma samochodami, z których audi miał niemieckie numery rejestracyjne. Prawdopodobnie był to nieoznakowany samochód należący do niemieckiej policji.

Wydarzenia rozegrały się między piątkiem a sobotą przed godziną pierwszą w nocy. Pościg miał swoje kulminacyjne momenty w okolicy ulicy Malczewskiego, przy osiedlu Platan. Świadek relacjonował, że po pościgu słychać było dwa strzały, które wzbudziły dodatkowe zaniepokojenie. Jeden z samochodów włączył sygnały dźwiękowe, co tylko potwierdziło, że miało miejsce poważne zdarzenie.

W końcu oba pojazdy zatrzymały się przy budynku przy ulicy Chełmońskiego 13. Na miejsce przybyły natychmiast dwa radiowozy z komendy policji w Świnoujściu. Funkcjonariusze przystąpili do przeglądu pozostawionego samochodu oraz sprawdzili jego zawartość. Szczegóły dotyczące wyników tej inspekcji nie są jeszcze znane, ponieważ wciąż czekamy na oficjalne stanowisko ze strony policji.

Pościg samochodowy i strzały sobotnej nocy - Niezwykłe zdarzenie na ulicach miasta Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Całe zdarzenie budzi pytania i spekulacje wśród mieszkańców. Jakie były przyczyny tego pościgu? Czy samochód z niemieckimi numerami rejestracyjnymi faktycznie był nieoznakowanym pojazdem należącym do niemieckiej policji? Co było powodem oddanych strzałów? Wszystkie te pytania pozostają na razie bez odpowiedzi, a lokalna społeczność oczekuje na wyjaśnienia ze strony policji.

W obliczu tego zdarzenia ważne jest oficjalne oświadczenie policji, które może rzucić więcej światła na to niezwykłe wydarzenie. Dochodzenie w takich sprawach jest zazwyczaj czasochłonne, ponieważ wymaga zebrania wszystkich faktów i dowodów, aby przedstawić pełen obraz sytuacji. Wciąż czekamy na informacje.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/79074/