iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.05.2023, 18:39:23] • Świnoujście

Nastolatek na dachu wieżowca w Świnoujściu

Nastolatek na dachu wieżowca w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

W czwartek doszło do incydentu, które wzbudziły duże zainteresowanie i zaniepokojenie społeczności lokalnej. Młody chłopak był widziany na dachu wieżowca przy ulicy Matejki 1c, co spowodowało natychmiastowe zaangażowanie sił policyjnych i straży pożarnej. Sytuacja okazała się jednak bardziej skomplikowana niż początkowo sądzono.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące nastolatka na dachu wieżowca które wpłynęło około godziny 18:30. Policja natychmiast podjęła działania i dojechała na miejsce zdarzenia. Jednak zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce nastolatek zniknął. Kolejne doniesienie o tym samym chłopcu na dachu wieżowca nadeszło po krzykach przechodzących obok młodych chłopców na przystanku autobusowym, którzy wskazywali go jako "samobójcę". Tym razem zarówno policja, jak i straż pożarna wkroczyły do akcji.

Nastolatek na dachu wieżowca w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

- Informuję, że w dniu 25.05.2023 r. o godzinie 19:03 strażacy z JRG 1 w Świnoujściu zostali wezwali do zdarzenia przy ul. Matejki. Z zgłoszenia wynikało, że na dachu wieżowca przy ul. Matejki w Świnoujściu znajduje się nastolatek. W wyniku rozpoznania uzyskano informację od Policji będącej na miejscu, że chłopiec jest bezpieczny i przebywa w mieszkaniu z opiekunami. Nie stwierdzono zagrożenia. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze. W działaniach brały udział 2 pojazdy pożarnicze w obsadzie 7 strażaków - informuje kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Nastolatek na dachu wieżowca w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

- W odpowiedzi na Państwa prośbę odnośnie udzielenia informacji z interwencji Policyjnej przy ul. Matejki 1C w Świnoujściu, która miała miejsce ok. godz. 19:00, informuję iż młody mężczyzna dostał się na dach budynku przy pomocy drabiny dostępowej, mężczyzna nie miał zamiarów autodestrukcyjnych oraz dobrowolnie zszedł z dachu budynku - informuje st. post. Zuzanna Urbańska Asystent ds. Nieletnich z KMP Świnoujście.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/79068/