Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [29.12.2008, 12:51:27] • zachodniopomorskie

5 ofiar wypadków drogowych w regionie

5 osób zginęło, a 8 zostało rannych w dziewięciu wypadkach, do jakich doszło podczas świąt na zachodniopomorskich drogach.

- To statystyki zebrane do godziny dwunastej - mówi rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie podinspektor Maciej Karczyński. - Policjanci zatrzymali ponad 50 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano też 80 kolizji.

- Główną przyczyną wypadków był brak wyobraźni kierowców - dodaje Karczyński. - Chcemy zaapelować o bezpieczeństwo i nie łączmy jazdy samochodem z piciem alkoholu.

Trwa policyjna akcja "Prędkość". Na drogi wyjechały oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Policjanci zapowiadają, że nie będzie pouczeń, a wykroczenia będą bezwzględnie karane. Za jazdę pod wpływem alkoholu można stracić prawo jazdy.


2008-12-28, 13:39: Rafał Molenda

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/7851/