iswinoujscie.pl • Wtorek [27.12.2022, 17:58:55] • Polska

Sylwester z dziećmi

Sylwester z dziećmi

fot. Organizator

Świętowanie Sylwestra w domu to częste rozwiązanie dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. I wbrew pozorom wcale nie musi skończyć się na piżamie i kapciach. Co zrobić, aby ta noc była wyjątkowa, pełna zabawy i dobrego humoru, a na stole nie zabrakło wykwintnych przekąsek, których przygotowanie nie będzie czasochłonne?

Jedyna taka noc w roku! Jedni spędzają ją na zagranicznych wyjazdach, inni na narciarskich stokach, jeszcze inni na wystawnych balach albo w zaciszu własnego domu. Dla rodzin posiadających dzieci to świetna okazja do wspólnego „imprezowania”, które można urozmaicić niecodziennymi, ale prostymi przekąskami. Jednak po długich świątecznych przygotowaniach wizja kolejnych godzin spędzonych na zakupach spożywczych i w kuchni nie brzmi zachęcająco. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak sprawić, aby domowy Sylwester był atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Urozmaicone menu

Sięgnij po takie przepisy, które na co dzień nie pojawiają się na Twoim stole. Dzięki temu ten wieczór nabierze wyjątkowego charakteru. Świetnie sprawdzą się mini burgery, paszteciki z mięsem czy sałatka z brokułem i jajkiem. Wszystkie te przepisy i wiele innych, wraz z czasem przygotowania, znajdziesz na stronie barbora.pl/przepisy.

Proste receptury

Wybierz takie przekąski, które można przygotować wspólnie z dziećmi. Angażowanie dzieci w przygotowania uczy ich odpowiedzialności, wyposaża w konkretne umiejętności, a także jest dla nich okazją do dumy z tego, że mają swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie. Przepyszne mini pączki z serkiem ricotta zaspokoją zarówno dziecięce, jak i dorosłe podniebienia, będą wyglądały efektownie, a ich czas przygotowania to zaledwie 10 min. Prosty przepis znajduje się tutaj.

Pamiętaj o dobrym samopoczuciu


W sylwestrowy wieczór ostatni posiłek dzieci zjedzą zapewne znacznie później niż są do tego przyzwyczajone. Dlatego poza obiadokolacją, w czasie, której możesz zaproponować dziecku danie bardziej obiadowe i na ciepło, postaraj się, aby ewentualne inne przekąski były lekkostrawne i nie obciążały przewodu pokarmowego. Nie proponuj też zbyt dużo słodkich i słonych przekąsek, a do tego słodkich napojów, bo może się okazać, że dziecko zamiast dobrze się bawić, będzie się źle czuło – mówi Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, dietetyk, specjalista ds. zdrowego żywienia człowieka, ekspert Barbora.pl

Oszczędzaj czas

Pamiętaj, że Sylwester to przede wszystkim okazja do sprawiania sobie przyjemności i warto zrobić wszystko, aby swój cenny czas przeznaczyć na bycie z bliskimi. Tutaj zdecydowanie będą pomocne internetowe zakupy spożywcze na www.barbora.pl lub przez aplikację Barbora. Zrobienie takich zakupów to zaledwie kilkanaście minut, a w asortymencie sklepu znajdziesz wszystkie potrzebne produkty do przepisów, które znajdziesz na stronie.

Więcej informacji: www.barbora.pl

Anna Nadolna
SENIOR Account Executive

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/77602/