iswinoujscie.pl • Czwartek [28.07.2022, 00:03:52] • Świnoujście

Statek ratowniczy Pasat ruszył na pomoc poszkodowanej nastolatce

Statek ratowniczy Pasat ruszył na pomoc poszkodowanej nastolatce

fot. iswinoujscie.pl

We wtorek na jachcie znajdującym się na Zatoce Pomorskiej doszło do urazu jednej osoby. 15-latka została uderzona w twarz bomem jednostki żaglowej i potrzebowała pomocy medycznej. Wyruszył po nią statek ratowniczy Pasat z ratownikami medycznymi na pokładzie. Dziewczyna została zabezpieczona i przetransportowana do nabrzeża, gdzie czekała karetka pogotowia.

- O godz. 11:18 inspektor operacyjny MPCK Świnoujście odebrał informacje o konieczności przeprowadzenia ewakuacji medycznej załoganta jachtu QUANTUM X, który znajdował się na wodach Zatoki Pomorskiej. Nastolatka została uderzona bomem jednostki żaglowej w twarz i doznała obfitego krwawienia. Na pomoc poszkodowanej wyruszył statek ratowniczy Pasat. Ratownicy morscy po dopłynięciu do QUANTUM X przeszli na jego pokład, zabezpieczyli poszkodowaną i przetransportowali ją statkiem ratowniczym Pasat do Świnoujścia, gdzie po dobiciu do Nabrzeża MSPiR przekazali dziewczynę przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Nie posiadamy informacji, do jakiej placówki medycznej poszkodowana została przetransportowana - poinformował Rafał Goeck Rzecznik prasowy Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Statek ratowniczy Pasat ruszył na pomoc poszkodowanej nastolatce

fot. iswinoujscie.pl

- Zgłoszenie dotyczyło 15-letniej dziewczynki, z powierzchownym urazem głowy. Dziecko pozostało w miejscu wezwania pod opieką rodzica - informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75989/