iswinoujscie.pl • Piątek [22.07.2022, 18:23:21] • Świnoujście

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Święto Policji to szczególny czas docenienia codziennego poświęcenia zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych Policji. To dzień wszystkich tych, którzy wychodząc na służbę, opuszczają rodziny, aby nawet z narażeniem życia dbać o bezpieczeństwo, porządek i spokój publiczny. Tegoroczne Święto Policji to także 103. rocznica powołania Policji Państwowej.

Święto Policji rozpoczął dowódca uroczystości – podinsp. Marek Gański poprzez złożenie meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Świnoujściu – mł. insp. Mirosławowi Bryś. Po złożeniu meldunku, wydana została komenda do wprowadzenia sztandaru wraz z pocztem sztandarowym.

Galę Święta Policji, która w tym roku odbyła się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury prowadziła st. asp. Magdalena Figarska, natomiast zaszczytną funkcję w poczcie sztandarowym pełnił mł. asp. Przemysław Bujnik, st. sierż. Mateusz Krzak oraz sierż. Kamil Zwierzchowski.

Słowa otuchy i podziękowania za codzienny trud i poświęcenie przekazał zebranym funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendant Miejski Policji w Świnoujściu – mł. insp. Mirosław Bryś, dodając przy tym, jak ważne jest wsparcie ze strony rodziny dla funkcjonariuszy, którzy wychodząc na służbę, często opuszczają swoich bliskich aby narażać życie i zdrowie w służbie społeczeństwu.

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Komendant Główny Policji na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu mianował na stopień podinspektora w korpusie oficerów starszych 1 policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu:

- nadkom. Tomasza Majewskiego

Na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie rozkazem personalnym wyróżnił przedterminowym awansem na stopień starszego aspiranta:

- asp. Piotra Radzięta

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu rozkazem personalnym mianował na kolejny stopień w korpusie aspirantów 11 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Stopień aspiranta sztabowego Policji otrzymali:

- st. asp. Magdalena Figarska
- st. asp. Rafał Sochacki

Stopień starszego aspiranta Policji otrzymał:

- asp. Aleksander Tomalak

Stopień aspiranta Policji otrzymał:

- mł. asp. Przemysław Bujnik. Pełni zaszczytną funkcję w Poczcie Sztandarowym.

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Stopień młodszego aspiranta Policji otrzymali:

- sierż. sztab. Mateusz Czesul
- sierż. sztab. Paweł Lisok
- sierż. sztab. Joanna Pogoda
- sierż. sztab. Robert Rumistrzewicz
- sierż. sztab. Bartosz Szczepaniak
- sierż. sztab. Katarzyna Święcicka
- sierż. sztab. Bartosz Wiktorowicz
- sierż. sztab. Michał Wojtasiewicz

Na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie rozkazem personalnym wyróżnił przedterminowym awansem na stopień starszego sierżanta:
sierż. Radosława Hadyka

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu, rozkazem personalnym mianował na kolejny stopień w korpusie podoficerów 19 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymali:

- st. sierż. Łukasz Gądek
- st. sierż. Krzysztof Jachira
- st. sierż. Artur Kontek
- st. sierż. Kinga Pawłowska
- st. sierż. Damian Sobkowiak
- st. sierż. Karol Witkowski

Stopień starszego sierżanta Policji otrzymali:

- sierż. Rafał Jurek
- sierż. Michał Muzyka
- sierż. Robert Siudowski
- sierż. Filip Trabszo
- sierż. Kamil Zwierzchowski. Pełni zaszczytną funkcję w Poczcie Sztandarowym.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75946/