iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.07.2022, 10:07:30] • Świnoujście

Sportowy początek weekendu

Sportowy początek weekendu

fot. Marcin Ruciński

Sezon wakacyjny w pełni, plażing odbywa się na całego, a słodkiemu leniuchowaniu nie ma granic. Jagodzianki, lody, kukurydza czy inne ziemniaki na patyku kuszą mieszkańców i gości naszego najpiękniejszego świnoujskiego kurortu, ale nie wszyscy wpadli w rutynę wakacyjnego nicnierobienia. Znalazło się bowiem kilkudziesięciu śmiałków, którzy postanowili rozpocząć weekend na sportowo. A mieli ku temu doskonałą okazję – 249. parkrun Świnoujście. Pogoda idealnie wpasowała się w rytm porannego biegania, albowiem nie było za gorąco, a wilgotność powietrza po deszczu zdawała się być idealna do biegania.

Na starcie stanęło 31 osób z czego zaledwie 7 to przeurocze sportsmenki ,a 24 to nietuzinkowi lekkoatleci. Mimo nieco niższej frekwencji, jak to zwykle bywa, 4 osoby poprawiło swój rekord życiowy na pięciokilometrowej trasie a i gościliśmy 5 debiutantów – czyli zawodników niekoniecznie zaczynających swoją przygodę z parkrun ale biegnących po raz pierwszy w naszej świnoujskiej lokalizacji. Co do samych wyników to najkrócej na alejkach Parku Zdrojowego przebywali: w kategorii płci pięknej – Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (23:52), Dorota SURMA (25:33) i Monika MURAWSKA (25:40) a w kategorii płci silniejszej – Sylwester SWĘDROWSKI (19:47), Radosław NOWAK (20:54 – nowy PB) oraz Robert DERDA (21:05). Niemniej jednak wszystkim uczestnikom gratulujemy startu a najlepszym wyniku. Po szczegółowe wyniki i ciekawostki zapraszamy na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Sportowy początek weekendu

fot. Marcin Ruciński

W 249. parkrun Świnoujście zgromadził oprócz lokalsów, także gości z wielkopolski, małopolski, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, Meklemburgii. Dzielnie kibicowało i wspierało 12 wolontariuszy, którzy profesjonalnie jak zwykle zabezpieczali bieg, wyniki i dobrą atmosferę biegu. Oczywiście wielkie dzięki dla was. Dodatkową atrakcją/niespodzianką sobotniego spotkania była możliwość wygrania 3 biletów wstępu do świnoujskiego amfiteatru na Wakacyjny Magic Show. Szczęśliwie i niespodziewanie nasza najmłodsza wolontariuszka wylosowała jedną rodzinę (losowanie odbyło się pod ścisłą kontrolą Komisji Gier i Zakładów) – Marcel, Pola i Michał Majka z Grudziądza zostali laureatami tego czasoumilacza – gratulujemy i życzymy miłego przedstawienia.

Sportowy początek weekendu

fot. Marcin Ruciński

A już za tydzień będziemy obchodzić podwójny jubileusz parkrun Świnoujście. Będą to 6 urodziny naszego parkrunu oraz okrąglutka 250. edycja w naszej lokalizacji. I jak nieoficjalne wiadomo - ze źródeł zbliżonych do organizatorów – będzie się działo. Wolontariusze szykują odświętną atmosferę i będą też jakieś pyszne węglowodaniki. Ale żeby się o tym przekonać i zobaczyć na własne oczy co dokładnie będzie się działo musicie tam obowiązkowo być. Będziemy czekać na Was, jak zwykle w sobotę o godz. 9.00 na starcie przy boisku w Parku Zdrojowym. Mile widziane urodzinowe czapeczki, piszczałki oraz odświętne stroje sportowe. Zapraszamy serdecznie.

Zespół parkrun Świnoujście
Notatk: Zbigniew Kosel

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75888/