iswinoujscie.pl • Środa [06.07.2022, 08:52:30] • Świnoujście

Wszawica w przedszkolu

Wszawica w przedszkolu

fot. Mieszkaniec

W przedszkolu Tęcza pojawił się przypadek wszawicy. Na razie dotyczy to jednego dziecka, ale rodzice przedszkolaków zostali poinformowani o problemie oraz zobowiązani do kontrolowania czystości dzieci. Zalecono również, by kolejne przypadki zgłaszać opiekunom w placówce. Matka jednego z przedszkolaków zastanawia się, jakie dalsze kroki w tej sprawie podejmie przedszkole?

- Dziś odbierając dziecko z przedszkola miejskiego nr 11 Tęcza na ul. Bydgoskiej podano rodzicom do wiadomości, że u któregoś z przedszkolaków dostrzeżono wszy. Nie jest to wielka sensacyjna natomiast czy nie należałoby wezwać do przedszkola kogoś z sanepidu bądź tzn. higienistkę w celu przejrzenia wszystkich w przedszkolu? To dopiero trzeci dzień jak do wspomnianego przedszkola uczęszczają wymieszane dzieci z różnych placówek z miasta ponieważ w okresie lipiec-sierpień większość przedszkoli jest zamknięta i już na starcie taki problem. Można często zrobić dziecku tzn. "dzień dziecka" idziemy spać na brudaska ale przecież te wszy są rezultatem nieczystości i brakiem higieny. Bardziej mnie zastanawia
co z tym faktem zrobi przedszkole? Czy podejmą stosowne kroki i kogoś wezwą do przedszkola w celu przejrzenia mądrych głów.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75766/