Dopiero w dniu 27.06.2022 roku uzyskałem pisemną odpowiedź , którą w pełnym brzmieniu przytaczam poniżej:
"Dzień dobry, W odpowiedzi na Pana postulat w zakresie przekazania logo byłej Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia", Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście uprzejmie informuje, że nie przewiduje przekazania tego emblematu. ZMPSiŚ S.A. informuje ponadto że logo pozostaje na swoim miejscu a w przypadku zmiany decyzji poinformujemy Pana. Z poważaniem "
Jak łatwo zauważyć, odpowiadający z ZMPSiŚ pisze o logo Gryfi, a ja występowałem w o logo Morskiej Stoczni Remontowej S.A., które zostało wykonane i zamontowane na początku lat 90-tych XX wieku, czyli około 20 lat przed przejęciem MSR S.A. przez Gryfię. Jest to smutne i przygnębiające. Tym bardziej, że dla ZMPSiŚ konstrukcja ta ma wartość złomu ze stali nierdzewnej, a dla stoczniowców i mieszkańców Świnoujścia to pamięć o stoczni, w której przez 50 lat pracowało, lub było związanych ze stoczni, kilkanaście tysięcy mieszkańców . Ponadto stocznia nasza , zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2007 roku , w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo - obronnym, jest wymieniona w poz.51 jako przedsiębiorstwo o szczególnym znaczeniu gospodarczo - obronnym. Biorąc pod uwagę obecne zagrożenia, tym bardziej trudno zrozumieć dlaczego ta stocznia została zlikwidowana. W Świnoujściu były stocznie z dokami już przed wojną, oraz w całym okresie powojennym, aż do roku 2022 , gdy ostatni dok pływający opuścił to miasto. Pojawia się pytanie, kto i dlaczego podjął taką decyzję? Przecież w dalszym ciągu leżymy nad morzem, na którym funkcjonują okręty wojenne , które w szczególnych sytuacjach powinny być szybko remontowane.
Stanowisko ZMPSiŚ tym bardziej jest niezrozumiałe, gdyż Gryfia wydała zgodę na demontaż tej konstrukcji i gdyby miasto podjęło się tego zadania, dzisiaj nie byłoby tego tematu. Mimo wszystko, trzeba mieć nadzieję, że Pan Prezes ZMPSiŚ podejmie pozytywną decyzję w sprawie przekazania konstrukcji z początku lat 90-tych XX wieku z logo i nazwą MSR S.A. dla władz miasta Świnoujście.
Józef Dubaniewicz