iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.06.2022, 10:46:35] • zachodniopomorskie

Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem!

Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem!

fot. Organizator

Zanim zbudowano prototyp, producent otrzymał blisko setkę zamówień na nową markę łodzi motorowych. Atrakcyjna cena, fantastyczny design, estetyczne i funkcjonalne wyposażenie: RYCK 280 stała się międzynarodowym hitem.

Nowa marka luksusowej łodzi motorowej została stworzona w Greifswaldzie we współpracy z projektantem jachtów Billem Dixonem i jest skierowana do skiperów i załóg o nastawieniu sportowym w segmencie weekendowym. Grupa Hanse Yachts AG, do której należą Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa oraz Balticdesign Institute ze Szczecina, od kilku miesięcy produkuje RYCK 280, łódź, która łączy doskonałe właściwości nautyczne ze stylowym wyglądem i spełnia najbardziej zróżnicowane wymagania klientów. Jednostka zyskała uznanie wilków morskich już na etapie projektu i wizualizacji. Zanim został wyprodukowany prototyp, ustawiła się już spora kolejka zainteresowanych kupnem łodzi.

- RYCK 280 jest w całości produkowany w zakładzie TTS w Goleniowie – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w spółce Technologie Tworzyw Sztucznych. – Jednostka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zasadzie posiada wszystko to, czego oczekują fani motorowodniactwa, ta jednostka doskonale sprawdzi się na rzece, jeziorze, jak i na morzu. Światowa premiera RYCK 280 odbyła się w ubiegłym roku w Cannes  podczas Yachting Festival. To hit żeglarskiego świata, już teraz widzimy to po ilości zamówień – dodaje.

Nazwa RYCK wywodzi się od rzeki o tej samej nazwie, która przepływa przez Greifswald i łączy stocznię HanseYachts AG z Morzem Bałtyckim. Portfolio HanseYachts AG obejmuje obecnie siedem marek, z których Hanse, Dehler i Moody obejmują segment jachtów żaglowych, a FJORD, SEALINE i RYCK Yachts obsługują rynek łodzi motorowych, większość z jednostek produkowanych jest w zakładzie TTS, w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Jednostki powstające w Goleniowie rokrocznie zbierają liczne nagrody, w ubiegłym roku model Moody DS 41 Decksalon został  triumfatorem prestiżowego konkursu British Yachting Awards 2020.
Ryck 280 został uznany MOTORÓWKĄ ROKU 2021 w kategorii "Elegancja", jest też nominowany do tytułu EUROPEJSKIEJ MOTORÓWKI ROKU 2022. Produkcja tej jednostki trwa od kilku miesięcy a teraz pierwszy egzemplarz został zwodowany na wodach Pomorza Zachodniego. Odbyło się to na marinie w Stepnicy.
Robert Nalewaj, który odpowiada za HR w TTS przyznaje, że rozwój spółki i wprowadzenie do produkcji nowej jednostki wzbogaciło także lokalny rynek pracy.

Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem!

fot. Organizator

- Firma obecnie zatrudnia ponad 800 pracowników, ilość zamówień na RYCK 280 przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, co naturalnie przełoży się na stabilność zatrudnienia w firmie – tłumaczy.

Najważniejsze parametry RYCK 280
Pokład: Półpokład o szerokości 25 cm, balustrada i wysoka wolna burta sprawiają, że jest to bardzo bezpieczna łódź. Bezstopniowy kokpit oferuje dużo miejsca i swobodę ruchów, a oprócz standardowej ławki w kształcie litery L, można go również wyposażyć w stół, lodówkę i barek z grillem lub kuchenką. Oparcie kanapy składa się, tworząc drugą strefę wypoczynkową, która uzupełnia osłonę przeciwsłoneczną na pokładzie dziobowym. Dzięki T-top (dach) i dwóm dodatkowym markizom cała powierzchnia pokładu może być zacieniona, a opcjonalne uchwyty na wędki i hak holowniczy do jazdy na nartach wodnych przemawiają do aktywnych członków załogi. Duża platforma kąpielowa z drabinką oraz rufowy prysznic z ciepłą i zimną wodą zapewniają beztroską zabawę w wodzie. Bukszpryt wraz z zintegrowanym ramieniem kotwicznym i elektryczną windą kotwiczną gwarantują bezpieczne i wygodne kotwiczenie.

Wnętrze: Pod pokładem klient może wybrać nowocześnie urządzoną kabinę z dużą podwójną koją lub dużą przestrzeń do przechowywania sprzętu do sportów wodnych. Oddzielna toaleta jest wyposażona w standardzie daje komfort w różnych warunkach. Duże okna w dachu karoserii wpuszczają do wnętrza dużo naturalnego światła i świeżego powietrza.

Kadłub: Schodkowy kadłub zapewnia znakomitą żeglowność, nawet na wzburzonej wodzie, a przy tym odwrócony łuk podkreśla nowoczesny i elegancki design RYCK 280.

Stanowisko sterowe i silnik: Dobrze chronione przez stylową przednią szybę, ergonomiczną pozycję kierowcy można ulepszyć za pomocą panelu sterowania ze szklanym mostkiem, który zawiera dwa 12-calowe plotery. Silnik zaburtowy Mercury Verado zapewnia niezbędną moc w zakresie 250, 300 lub 350 KM.

Rafał Remont

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75678/