iswinoujscie.pl • Środa [22.06.2022, 21:28:52] • Świnoujście

Mieszkaniec: W kolejce do cienia. Dorożkarze płacą 800 złotych za stanie w słońcu?

Mieszkaniec: W kolejce do cienia. Dorożkarze płacą 800 złotych za stanie w słońcu?

fot. Mieszkaniec

Dorożkarze korzystający z nowego miejsca postojowego dla dorożek przy ulicy Trentowskiego nie mają łatwego życia. Nie dość, że muszą płacić wysokie opłaty za skorzystanie z niego to jeszcze nie wszyscy stoją w zacienionym miejscu. Na problem zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. - Tak wygląda kolejka do cienia. Kilka bryczek w dalszym ciągu stoi w piekącym słońcu na rozgrzanym asfalcie - opisuje mieszkaniec.

Czytelnik uważa jednak że parking dla dorożek w dzielnicy nadmorskiej to była świetna inicjatywa, jednak w praktyce już nie jest tak świetnie jak być powinno.

- Oddano niedawno do użytku zadaszony parking dla bryczek konnych w dzielnicy nadmorskiej. Uważam, że była to świetna inicjatywa, ale nie do końca, przechodząc obok można zobaczyć, że kilka bryczek w dalszym ciągu stoi w piekącym słońcu na rozgrzanym asfalcie! Może tam trzeba byłoby zrobić limit parkujących dorożek, żeby zwierzęta się nie męczyły? - pyta Czytelnik.

- Powożący dorożkami muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego, tak jak inni uczestnicy ruchu. Przy ul. Trentowskiego wyznaczone jest miejsce do parkowania dla sześciu dorożek i tyle - zgodnie z przepisami - może tam stać. Na ulicy Trentowskiego, trzy metry za przejściem dla pieszych znajduje się znak B-36 tj, zakaz zatrzymywania się i obowiązuje on do skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Analogicznie można tę sytuację porównać do postoju taksówek, na którym miejsce znajdzie tylko kilka aut. Reszta musi poszukać miejsca na innych postojach.

Dorożkarze już wcześniej byli upominani o przestrzeganie zakazu zatrzymywania się i dziś również zostali ponownie pouczeni przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, aby respektowali znak. W innym przypadku będą mogli zostać ukarani mandatem
- tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75620/