iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.05.2022, 17:19:20] • Świnoujście

Karsibór - tymczasowe zmiany w ruchu

W związku z kolejnym etapem prac w ramach przebudowy ul. 1 Maja na wyspie Karsibór - od poniedziałku, 16 maja 2022 r. wprowadzone zostają kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego i objazdowej trasie linii autobusowej nr 5.

Nadal zamknięty dla ruchu (z wyjątkiem dojazdu do posesji) będzie odcinek ulicy 1 Maja pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Kanałową, tzn. od okolic posesji przy ul. 1 Maja 2 do okolic posesji przy ul. 1 Maja 48, odcinek ulicy I Armii Wojska Polskiego pomiędzy ulicami Miodową i 1 Maja oraz odcinek ulicy Trzcinowej od posesji 1 do ulicy 1 Maja. Objazd wyznaczony będzie ulicą Kanałową. Dodatkowo wyłączone z ruchu będzie także skrzyżowanie ulic 1 Maja – Kanałowa – Mostowa, ruch pomiędzy ulicą Mostową a ulicą Kanałową w związku z tym odbywał się będzie po tymczasowej jezdni.

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym wprowadzonych ograniczeń dopuszczalnej prędkości (cała wyspa Karsibór objęta jest strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h, dodatkowo wybrane obszary są w strefie zamieszkania, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, na przebudowywanych odcinkach ulicy 1 Maja, którymi odbywa się dojazd do posesji, również wprowadzono odcinkowe ograniczenia prędkości do 20 km/h).

Tymczasowa trasa linii autobusowej nr 5 na wyspie Karsibór przebiegać będzie następującymi ulicami: Mostowa – Kanałowa – 1 Maja – (Łęgowa) – 1 Maja – Kanałowa – Mostowa. Wobec tego nie będzie już tymczasowych przystanków autobusowych na ulicy Ogrodowej – najbliższe przystanki będą na ulicy Kanałowej (tymczasowe) i na ul. 1 Maja (docelowe).

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75158/