iswinoujscie.pl • Środa [27.04.2022, 12:06:47] • Świnoujście

8 medali dla zawodników Klubu Lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” z Mistrzostw Województwa w Szczecinie

8 medali dla zawodników Klubu Lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” z Mistrzostw Województwa w Szczecinie

fot. OSiR Wyspiarz

W dniu 24 kwietnia 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizował dla zawodników uczęszczających na treningi lekkoatletyczne do klubu OSiR "Wyspiarz" wyjazd na Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w Szczecinie.

Na malowniczo położonym Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka przy ul. Litewskiej wystartowało 526 zawodników (829 osobostartów) z 21 jeden klubów naszego województwa.

Nasz Klub reprezentowała 24 osobowa grupa młodych lekkoatletów w składzie: Lena Szepke, Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Jan Mathews, Helenka Grudzień, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Justyna Guzenda, Małgorzata Błachnio, Jessica Dackard, Laura Fedorczuk, Wiktoria Kanclerz, Maja Major, Aleksandra Pancer, Gabriela Salamonik, Nina Bandkowska, Julia Łoś, Michał Bajek, Magda Karpińska, Natalia Koszykowska, Agata Jaglińska, Jagna Szablewska, Kajetan Rupar, Dawid Pecyna.

Zawodnicy klubu odnieśli duży sukces sportowy zdobywając 8 medali. Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się nasi skoczkowie wzwyż.Tytuł mistrza województwa w kategorii U16 wywalczył Franciszek Gralak z wynikiem 160 cm, zaś jego koleżanka klubowa w tej samej kategorii Lena Szepke zdobyła Wicemistrzostwo Województwa z bardzo dobrym wynikiem 155cm, uzyskując III klasę sportową.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, Lena pokonała aktualną wicemistrzynię Polski z Karpacza Aleksandrę Godlewska, zaś o złotym medalu zadecydowało jedno strącenie poprzeczki na tej samej wysokości.

Fantastycznie zaprezentowały się również debiutujące w tej rangi zawodach nasze młode skoczkinie, w kategorii U12 Laura Fedorczyk, która z wynikiem 115 cm została Wicemistrzynią Województwa, zaś Aleksandra Pancer z tym samym rezultatem 115 cm zajęła wysokie 5 miejsce, Ola również bardzo dobrze biega i na dystansie 300 m zajęła także 5 miejsce z wynikiem 53.52, ustanawiając rekord życiowy.

Tytuł mistrzyni województwa w rzucie piłeczką palantową w kategorii U12 zdobyła Julia Łoś z wynikiem 22.5m

Maja Major w biegu na 300 m w kategorii U 14 poprawiła dotychczasowy rekord życiowy i z wynikiem 47.89 została brązową medalistką Mistrzostw Województwa.

Magda Karpińska w biegu na 600m w kategorii U16 zdobyła Wicemistrzostwo Województwa z wynikiem 1.54.41.

Rafał Kowalczyk w biegu na 1000m w kategorii U14 został Wicemistrzem Województwa z wynikiem 3.18.41.

Dawid Pecyna w biegu na 1000m w kategorii U16 po pasjonującym finiszu wywalczył również srebrny medal.

Na wyróżnienie zasługuje występ:

Julii Jagusz w biegu na 300 m w kategorii U 14, która z wynikiem 50.87(rż)zajęła 6 miejsce, w skoku w dał z wynikiem 4.18(rż) zajęła 7 miejsce.

Jessica Dackard w biegu na 300m w kategorii U 14, z wynikiem 51.04 zajęła 7 miejsce

Justyny Guzendy w biegu na 300 m w kategorii U 16, która uzyskała wynik 47.43 uplasowała się na 7 miejscu.

Helenki Grudzień (kategoria U10, rocznik 2013), w biegu na 60m, startując w kategorii U12, z wynikiem 9.85 zajęła wysoką 7 lokatę

Podczas zawodów widać było duże zaangażowanie młodych sportowców. Walczyli dzielnie o jak najlepsze rezultaty i własne rekordy życiowe, a po zakończeniu swoich konkurencji dopingowali kolegów i koleżanki z klubu.

Systematyczna praca na treningach w okresie zimy przynosi widoczne efekty. Pierwsze starty w nowym sezonie lekkoatletycznym pokazują jak duży potencjał drzemie w naszych młodych sportowcach.

Wszystkim należą się ogromne brawa za udział w zawodach. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć zawodnikom naszego klubu dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów.

OSiR "Wyspiarz"

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/75029/