W pierwszej kolejności, chętni muszą przesłać na adres wiz@um.swinoujscie.pl deklarację przystąpienia do akcji. Wcześniej warto przejść się po pobliskim lesie i zorientować czy na interesującym nas terenie znajdują drzewa połamane lub wywrócone w czasie wichury. Jeśli upatrzymy coś dla siebie i zgłosimy to w magistracie to pracownik Urzędu Miasta skontaktuje się z zainteresowaną osobą w celu ustalenia wizji w terenie. Podczas wizji w terenie zostaną wyznaczone drzewa do uporządkowania. Przed przystąpieniem do prac musi jeszcze zostać zawarta umowa pomiędzy Gminą, a zgłaszającym się do akcji.
Organizatorzy akcji podkreślają, że na uczestniku spoczywa odpowiedzialność za:
a. przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa, higieny pracy i przepisów przeciwpożarowych,
b. organizowanie wszystkich prac w sposób ograniczający uciążliwości z nimi związane do koniecznego minimum,
c. powstałe odpady podczas wykonywania czynności objętych w przedmiocie zamówienia Wykonawca zagospodaruje na własny koszt.
d. za oznakowanie i zabezpieczenie prac wykonywanych w pasie drogowym, podczas wykonywania prac w pasie drogowym dróg publicznych, Wykonawca winien zapewnić przez cały czas wykonywania prac udział osoby uprawnionej i posiadającej wymagane przepisami kwalifikacje do kierowania ruchem drogowym,
e. utrzymanie porządku na terenie prowadzonych prac, prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie prac.
Gmina nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki, kradzieże i inne zdarzenia losowe w czasie akcji. Organizator wyznaczył strefy w których mają być realizowane prace:
Strefa I Dzielnica Nadmorska;
Strefa II Dzielnica Nadmorska;
Strefa III ul. Wojska Polskiego;
Strefa IV ul. Krzywa;
Strefa V ul. Mostowa;
Strefa VI przeprawa Karsibór, prawobrzeże;
Strefa VII teren zadrzewiony przy ul. Barlickiego.
Akcja potrwa do 15 marca 2022 r. szczegółowe informacje uzyskać można także w Wydziale Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta pod numerem telefonu 91 321 27 70