iswinoujscie.pl • Środa [19.01.2022, 15:37:39] • Świnoujście

Dlaczego Dyrektor i Główna księgowa Centrum Usług Wspólnych rezygnują z pracy?

Dlaczego Dyrektor i Główna księgowa Centrum Usług Wspólnych rezygnują z pracy?

fot. Sławomir Ryfczyński

Nagła i niespodziewana rezygnacji dwóch najważniejszych osób w jednostce organizacyjnej zarządzającej finansami 15 placówek oświatowych w Świnoujściu, czyli szkół i przedszkoli, zbulwersowała środowisko oświatowe miasta. Odejście dyrektora i głównej księgowej Centrum w trybie nagłym, rodzi pytanie czy nie dzieje się tam coś niepokojącego, co może wpłynąć na funkcjonowanie najważniejszej dziedziny społecznej miasta. Uczenie naszych dzieci wymaga stworzenia najlepszych i stabilnych warunków do funkcjonowania szkół. Przypominamy że pomysł stworzenia takiego Centrum za który odpowiada prezydent Żmurkiewicz i jego zastępca Sujka, wzbudził wiele złych emocji i obaw w świnoujskim oświatowym środowisku. Czyżby te przeczucia zaczęły się sprawdzać? Przypomnijmy, że Centrum Usług Wspólnych w Świnoujściu rozpoczęło działalność w marcu 2021 r. Jego utworzenie miało zapewnić wzrost jakości obsługi finansowo-księgowej, standaryzację procesów i procedur księgowych, jednolitą politykę rachunkowości i plan kont w placówkach obsługiwanych, poprawność rozliczeń podatkowych, podwyższenie efektywności pracy oraz przyniesie oszczędności finansowe w dłuższym okresie funkcjonowania. Jako redakcja sprawdzimy czy te obietnice się sprawdziły?

Powołanie CUW ponad rok temu spowodowało ruchy kadrowe w szkołach, gdyż tylko część księgowych przeszła do nowej jednostki. Część doświadczonych pracowników księgowości zdecydowała się wtedy odejść z pracy np. na emerytury. Ci, którzy pozostali musieli objąć działaniem wszystkie placówki oświatowe, żeby zgodnie z oczekiwaniami Prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępcy Sujki usprawnić i poprawić efektywność obsługi finansowo – księgowej oraz administracyjno – organizacyjnej świnoujskich szkół i przedszkoli.

Urząd Miasta informuje, że poszukuje nowego dyrektora i głównego księgowego do CUW. Zgłoszenia do 31 stycznia 2022 r. Praca od 1 kwietnia. Czy znajdą się chętni?

https://bip.um.swinoujscie.pl/artykul/573/33405/dyrektor-w-centrum-uslug-wspolnych-gminy-miasto-swinoujscie

https://bip.um.swinoujscie.pl/oferta-pracy/33393/glowny-ksiegowy

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/73798/