iswinoujscie.pl • Środa [12.01.2022, 18:35:08] • Szczecin

Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy Wieczór Książęcy

Trzej królowie, czyli urodziny Moliera. Czas na pierwszy w tym roku Zamkowy Wieczór Książęcy

fot. Organizator

„Trzej królowie, czyli urodziny Moliera" – to temat pierwszego w tym roku Zamkowego Wieczoru Książęcego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 stycznia, w Sali Literackiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Z okazji przypadającej 15 stycznia czterechsetnej rocznicy urodzin Moliera Zamkowy Wieczór Książęcy poświęcony będzie postaci owego króla komedii. W trakcie spotkania będzie można usłyszeć wiele anegdot i ciekawostek związanych z dziełami Moliera i jego biografią, w tym także ze skomplikowanymi relacjami, jakie łączyły pisarza, aktora i reżysera w jednej osobie z królem Francji Ludwikiem XIV oraz z niekoronowanym królem muzyki francuskiej Jeanem-Baptistem Lullym.

Gościem wieczoru i przewodnikiem po życiu i twórczości Moliera będzie romanista, wykładowca, tłumacz i dramatopisarz dr Michał Bajer. Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Kral.

Początek o godz. 16. Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku (wejście A) i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I).

Sylwia Polachowska
Dział Promocji i Marketingu

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/73723/