iswinoujscie.pl • Wtorek [26.10.2021, 10:25:39] • Polska

IV East Design Days 2021. Spotkajmy się przy stole

IV East Design Days 2021. Spotkajmy się przy stole

fot. Organizator

IV East Design Days to cykl wydarzeń organizowanych przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej wraz z firmami oraz instytucjami z regionu północno - wschodniej Polski,  którego misją jest prezentacja znaczących dokonań powstających na styku designu, technologii i biznesu. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Spotkajmy się przy stole”.

- To tutaj, jak nigdzie indziej, ukazujemy, jak istotne dziedziny aktywności ludzi – wzornictwo, sztuka, technologie i biznes – przenikają się – podkreśla dr inż. arch. Adam Jakimowicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

-  Spotkajmy się przy stole to metafora – dodaje Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy Republiki Finlandii, przedstawiciel Fundacji Grupy Unibep UNITALENT. - Przy stole rozmawiamy o różnych ważnych sprawach dotyczących nas wszystkich. W tym roku przy okazji IV| East Design Days chcemy rozmawiać głównie o pasjach, rozwoju, postawach przedsiębiorczych, pokazywać przedsiębiorców, którym się udało i którzy mogą być inspiracją dla innych.       

Dlatego w bogatym programie imprezy znalazło się miejsce i na prezentację firm tworzących design, ale i historię biznesu – jak 170-letni Wedel, jak również debata z młodzieżą o edukacji w pandemii i prezentacje młodych przedsiębiorców, którzy zamienili pasję w funkcjonujące firmy.

Ciekawym elementem programu będą debaty i pokazy dotyczące tematyki food design.

Dyskusje i prezentacje pogrupowane zostały w czterech blokach tematycznych:
• Drewno - architektura przyszłości?
• Food Design
• Talenty przyszłości
• Design i konkurencyjność

Wydarzenie z udziałem publiczności odbędzie się w dniach 25-26 listopada w przestrzeni hali Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz w galerii Alfa Centrum. Wstęp wolny. Większość debat i wydarzeń IV East Design Days będzie transmitowana w sieci.
Wkrótce podamy szczegółowy harmonogram imprezy.

Szczegółowe informacje będzie można odnaleźć na stronie internetowej eastdesigndays.pl/ oraz na fanpage East Design Days | Facebook

Organizatorzy:
Politechnika Białostocka
Fundacja Grupy Unibep UNITALENT
Eleventh Floor Elwira Horosz-Ponichtera
Fundacja Resursa Podlaska
Infinity Group Sp. z o.o
Konsulat Honorowy Republiki Finlandii.
IV East Design Days wspiera Miasto Białystok.

Jerzy Doroszkiewicz
specjalista ds. komunikacji społecznej

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/72820/