iswinoujscie.pl • Pi±tek [16.07.2021, 19:22:58] • ¦winouj¶cie

Nastolatkowie na hu¶tawce dla niepełnosprawnych. Jeden złamał nogę!

Nastolatkowie na hu¶tawce dla niepełnosprawnych. Jeden złamał nogę!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nastolatkowie postanowili skorzystać z hu¶tawki przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych na placu zabaw przy Platanie. Zabawa skończyła się interwencj± wszystkich służb, a 18-latek wymagał pomocy ratowników medycznych.

W czwartek około godziny 12.00 na placu zabaw dwaj mężczyĽni hu¶tali się na urz±dzeniu dla niepełnosprawnych. Jednemu z nich noga wkręciła się pomiędzy elementy hu¶tawki.

O 12:30 na miejsce przyjechali strażacy, potem policjanci, następnie pogotowie z ratownikami medycznymi.

Nastolatkowie na hu¶tawce dla niepełnosprawnych. Jeden złamał nogę!

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy uwolnili mężczyznę i pomogli doprowadzić go do karetki.

- Zgłoszenie dotyczyło 18-letniego obywatela Niemiec, który doznał urazu kończyny dolnej. Został zabezpieczony i przekazany przybyłemu niemieckiemu zespołowi ratownictwa medycznego- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

To nie jest pierwszy taki wypadek - przypominamy, że urz±dzenie jest przeznaczone tylko dla osób niepełnosprawnych.

- Zdarzenie na placu zabaw przy ulicy Malczewskiego, dotyczyło urazu nogi wskutek przygniecenia przez hu¶tawkę. Zgłoszenie otrzymali¶my z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce zostały zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1. Po przybyciu ustalono, że doszło do złamania otwartego w okolicy stawu skokowego, lecz nie ma możliwo¶ci ręcznego podniesienia hu¶tawki. Konieczne było użycie poduszek powietrznych oraz nożyc hydraulicznych, co pozwoliło uwolnić nogę poszkodowanego. W dalszej kolejno¶ci strażacy zabezpieczyli medycznie osobę poszkodowan± poprzez unieruchomienie złamanej nogi i założeniu opatrunku osłonowego cały czas udzielaj±c wsparcia psychicznego. Następnie osobę poszkodowan± przej±ł Zespół Ratownictwa Medycznego. Na tym nasze działania PSP zakończono - poinformował nas oficer prasowy, KM PSP w ¦winouj¶ciu, Marcin Kubas.

¬ródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/71618/