iswinoujscie.pl • Czwartek [15.04.2021, 11:07:24] • Polska

Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „zesPOLeni”!

Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „zesPOLeni”!

fot. Organizator

Przez ostatnie dwa miesiące młodzież z II i III klas polskich szkół ponadpodstawowych położonych w średnich miastach mogła brać udział w konkursie edukacyjnym „zesPOLeni”. Jego celem było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Lichtensteinu. Do walki o fantastyczne nagrody stanęło 50 zespołów z całej Polski!

Jury miało dużo pracy – aby wyłonić zwycięzcę należało zapoznać się z 50 nadesłanymi materiałami filmowymi, a każdy z nich trwał od 3 do 4 minut. Filmy oglądane były wielokrotnie i analizowane pod wieloma aspektami. Dzięki temu udało się podjąć jednomyślną decyzję. W konkursie nagrodzone zostały następujące zespoły:
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu,
III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie,
IV miejsce – Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.
Wyróżnienia otrzymały także poniższe szkoły:
• II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy,
• I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku,
• II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce.
Każdy z laureatów otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon. Nagrody powędrują również do szkół delegujących zwycięskie zespoły. Jednocześnie z przykrością informujemy, że wizyty studyjne w Norwegii i Krakowie zostały odwołane ze względu na stale pogarszającą się sytuację epidemiologiczną. Laureaci konkursu otrzymają dodatkowe nagrody zgodnie z zapisami regulaminu.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Wszystkie konkursowe filmy są dostępne na kanale YouTube.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konkurs jest finansowany ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, w ramach Funduszy norweskich i EOG.

Karolina Parol
PR Assistant

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/70403/