iswinoujscie.pl • Wtorek [06.04.2021, 19:38:48] • Świnoujście

Oddana bez reszty swoim pacjentom, dr Ewa Stelmach Kolanek, zakończyła lekarską służbę

„Przyjmuje do godziny, 14.00, do godziny 15.00, do godziny 18.00...." Ale światło w jej gabinecie paliło się nieraz jeszcze późnym wieczorem. Dla swoich pacjentów znajdowała czas nawet w największe święta. Zawsze można było liczyć na życzliwą i fachową poradę Pani Doktor Ewy Stelmach-Kolanek. I tak było do ostatnich dni jej lekarskiej służby. Gdy, już wiele miesięcy temu, wspominała swoim pacjentom, że kończy się czas, w którym będzie mogła służyć im pomocą, wielu przyjmowało to z niedowierzaniem. Po prostu-nie wyobrażali sobie, że „ich doktor" zamknie drzwi swojego gabinetu. To jednak musiało się stać. Znana i ceniona, uwielbiana przez pacjentów dr Kolanek zakończyła pracę. Na oficjalnej stronie przychodni Nova Med poinformowano o tym lakonicznym komunikatem; „Doktor Ewa Stelmach-Kolanek 01 kwietnia 2021 r. przeszła na emeryturę.

Podziękowania dla Pani Doktor Ewy Stelmach-Kolanek

Serdeczne podziękowania za lata pracy, zaangażowania, cierpliwośći profesjonalizm w podejściu do pacjenta."

I choć są osoby, które zżymają się gdy zdarzenia naszego codziennego życia zyskują szczególny kontekst w słowach papieża-Polaka to jednak, w tym przypadku, trudno chyba o lepszy cytat niż ten, który zamieścili pracownicy przychodni Nova Med

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

Na stronach licznych medycznych forów pod nazwiskiem dr Ewy Stelmach-Kolanek nie brakowało nigdy ciepłych wpisów od pacjentów;

„Wspaniała Pani Dr! Do każdego "przypadku" podchodzi indywidualnie. Stawia na jasne potwierdzenie diagnozy, chętnie wysyła na badania. Wymagająca, ale wyrozumiała. Przy tym bardzo miła i wesoła:) POLECAM!". Tym słowom towarzyszyło nieodmiennie pięć symbolicznych gwiazdek.

Gabinet Pani doktor Kolanek nie pozostanie pusty. Kierownictwo Przychodni Nova Med. Już informuje o planowanych następcach lekarza rodzinnego.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/70297/