iswinoujscie.pl • Wtorek [06.04.2021, 08:21:02] • Świnoujście

W Przytorze będzie nowy plac zabaw. Na najmłodszych będą czekały zabawy w dżungli

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców i ich pociech. W najbliższym czasie planowana jest budowa nowego placu zabaw. Miejsce zabaw dla dzieci powstanie przy ulicy Sąsiedzkiej w Przytorze. "Zabawy w dżungli" bo tak będzie się nazywał nowy plac zabaw będzie znajdował się przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej koszt to 750 tysięcy złotych.

- Obecnie powstaje projekt nowego placu zabaw „Zabawy w dżungli" przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ulicy Sąsiedzkiej w Przytorze. Ma być gotowy jeszcze w tym roku. Dżungla ma być miejscem zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szacunkowa wartość prac to 750 tys. złotych. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Pomysł zgłoszony przez Katarzynę Kowalską w głosowaniu mieszkańców zdobył 648 ważnych głosów. Umowa podpisana z projektantem - Pracownię Projektową ZARYS z Dobrej - opiewa na 9,4 tys. złotych netto. Pracownia ma 30 dni na przedstawienie koncepcji placu zabaw, a po jej akceptacji kolejne 30 dni na przedstawienie gotowego już projektu - informuje rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Z informacji przekazanych przez miasto dowiadujemy się również, że planowana jest modernizacja placu zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 10 przy ul Monte Cassino w Świnoujściu, a inwestycja również powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

- Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej opiewa na kwotę netto 7 400,00 zł. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie Wykonawcy. Kwota w budżecie na realizację całej inwestycji to 300 000 zł brutto - mówi Jaz.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/70276/