iswinoujscie.pl • Niedziela [21.03.2021, 09:17:50] • Świnoujście

Znowu nieskutecznie Flota - Bałtyk Gdynia 0-0

Znowu nieskutecznie Flota - Bałtyk Gdynia 0-0

fot. Robert Ignaciuk

Kolejny mecz bez zwycięstwa. Z jednej strony cieszyć się, bo rywal jest znacznie wyżej w tabeli, z drugiej - w sytuacji Floty remis niewiele pomaga. Na całe szczęście najpoważniejsi konkurenci w walce o utrzymanie potracili punkty, czasami sensacyjnie, ale też tym bardziej żal, bo była szansa na skok o 2 miejsca w górę i przysłowiowe złapanie byka za rogi.

Można było wygrać, można było przegrać, w przekroju całego meczu remis nie jest krzywdzący, ale była szansa na dobre wejście w mecz i - gdyby padły bramki - rywal mógłby mieć kłopoty z podniesieniem się. Już w 2 minucie z podania Kołata efektownym szczupakiem popisał się Prawucki, ale bramkarz gości zachował czujność. Minutę później Bartkowiak obronił strzał Szewczuka z wolnego, w 6 Lengiewicz wybił piłkę spod nóg Prawuckiemu. Z czasem goście zwarli szyki obronne i coraz trudniej było się przedrzeć, ale jeszcze 24 próbował głową Wiejkuć, lecz pozycję miał zbyt niewygodną by mocno uderzyć. Goście w tym czasie nie stworzyli poważniejszego zagrożenia, jedynie w 40 minucie zza pola karnego mocno, ale bardzo niecelnie, uderzył Marczak.

Znowu nieskutecznie Flota - Bałtyk Gdynia 0-0

fot. Robert Ignaciuk

Sytuacja zmieniła się po przerwie, a że i Flota nie rezygnowała, zrobiło się ciekawiej. W 49 Prawucki uderzył głową zbyt lekko, a 5 minut później Peda zza pola karnego trafił w obrońców. Niedługo potem zawrzało pod bramką Floty, najpierw Kołat wybił piłkę z linii bramkowej, a chwilę później Kusztan obronił ostrą główkę Buławskiego. Zaczęła się wymiana ciosów, ale groźniejsze sytuacje tworzyli już goście, na szczęście na posterunku był dobrze dysponowany Kusztan. Próbowali Marczak, Goerke, Gułajski i Buławski, ale wynik się nie zmienił. Reszta na filmowej relacji oraz skrócie.
Po tym meczu nadal jesteśmy na 18 miejscu. Punktami zrównaliśmy się z Gwardią, odrobiliśmy punkt do obu Unii, Nielby, Jaroty i Bałtyku Koszalin. Sytuacja więc minimalnie się poprawiła, ale wciąż jest poważna.

Znowu nieskutecznie Flota - Bałtyk Gdynia 0-0

fot. Robert Ignaciuk

Flota: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Michał Stasiak, Adam Wiejkuć, Marcin Wawrzyniak, Dmytro Szewczuk, Mariusz Bedliński, Jarosław Jóźwiak (68 Jakub Kuzio), Grzegorz Tarasewicz (76 Łukasz Kopeć), Krystian Peda, Konrad Prawucki.
Nie grali: Łukasz Gądek, Błażej Jezierski, Arkadiusz Czarnecki, Roman Dziuba, Patryk Harkot.
Trenerzy: Łukasz Borger, Jarosław Jóźwiak.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/70060/