iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.01.2021, 23:48:02] • Świnoujście

Wysokie poczucie odpowiedzialności w magistracie

Wysokie poczucie odpowiedzialności w magistracie

Zdjęcie z kampanii wyborczej w 2018 roku. Plac Wolności Świnoujście.( fot. iswinoujscie.pl )

Po 9 tysięcy złotych brutto nagród dostali w ubiegłym roku zastępcy prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Znalazły się też pieniądze m.in. dla naczelników wydziałów magistratu. Nagrodzono również czterech dyrektorów spółek.

- Nagrody zostały przyznane zgodnie z Regulaminem Wynagradzania Pracowników Urzędu Miasta Świnoujście, który wraz z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Świnoujście nr 505/2018 z dnia 31 lipca 2018 jest ogólnie dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, za m.in. wykazanie się inicjatywą, samodzielnością i wysokim poczuciem odpowiedzialności zawodowej – wylicza rzecznik prasowy prezydenta Jarosław Jaz.

Sam prezydent Janusz Żmurkiewicz nie przyznaje sobie nagród – zapewnił jego rzecznik.

- Podobnie było w latach poprzednich, od roku 2002, kiedy po raz pierwszy został wybrany prezydentem - kontynuuje.

Powody do radości mają za to zastępcy prezydenta: Barbara Michalska i Paweł Sujka. Oboje otrzymali po 9 tysięcy zł brutto.

Nagrodzeni zostali również pozostali urzędnicy, w tym naczelnicy wydziałów. Według magistratu, były to kwoty od 500 zł do 7 tysięcy zł brutto.

Nagrody otrzymało także czterech dyrektorów spółek. Magistrat nie podał których. Według przekazanej nam informacji, były to kwoty od 4500 do 7500 zł brutto.


- W kwestii listy nazwisk, pracodawca jest zobowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika (art. 111 ustawy z 26.06.1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2018 r. poz. 917 ze zm.) – informuje Jarosław Jaz. – Wynagrodzenie jest także uznawane za dobro osobiste podlegające ochronie. Prawo do prywatności pracownika jest ukonstytuowane także w przepisach o ochronie danych osobowych. Informacja o wysokości wynagrodzenia jest zaliczana do danych, które powinny zostać zachowane przez pracodawcę w poufności. Powyższe stanowisko zostało potwierdzone przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/69021/