iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.11.2020, 22:48:45] • Świnoujście

Dilerzy w mundurach handlowali kokainą! Dotarliśmy do szokujących informacji

Dilerzy w mundurach handlowali kokainą! Dotarliśmy do szokujących informacji

fot. Sławomir Ryfczyński

Mamy więcej informacji na temat ostatnich spektakularnych zatrzymań dokonanych przez Żandarmerie Wojskową na terenie Świnoujścia. Jak poinformował nas anonimowy informator, akcja była większa niż się na początku wydawało. Działania wymierzone w gang dilerów narkotykowych prowadzono równolegle na lądzie i na wodzie. Do zatrzymań w tym samym czasie doszło nie tylko na parkingu sklepu Kaufland, ale także na wojskowym okręcie! Żołnierze zostali więc zatrzymani w trakcie pełnienia służby!

Akcja była dopracowana w szczegółach i miała zaskoczyć podejrzanych. Żandarmeria wojskowa przygotowana była na każdy scenariusz, a działania na wodzie zabezpieczała również wojskowa motorówka. Żandarmeria najprawdopodobniej zdecydowała się na taki właśnie ruch, aby uniknąć ewentualnej ucieczki sprawców, bądź podjęcia przez nich próby wyrzucenia narkotyków do wody.

Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

- Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak.

Poprzedni artykuł:
Strzały i zatrzymanie - akcja Żandarmerii Wojskowej
https://iswinoujscie.pl/artykuly/67932/

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/68151/