iswinoujscie.pl • Sobota [17.10.2020, 21:46:46] • Szczecin

Zrzeszenie Przedsiębiorców Pomorza Przedniego otwiera biuro w Szczecinie

W związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem regularne spotkanie Premier Manueli Schwesig z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem odbyło się wirtualnie. Po ich rozmowie Pani Premier i Marszałek Województwa wraz z Parlamentarnym Sekretarzem Stanu ds. Pomorza Przedniego Patrickiem Dahlemannem otworzyli na kolejnej konferencji online szczecińskie biuro Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego.

„Wszyscy zauważyliśmy, jak naturalna stała się dla nas współpraca transgraniczna. To pełne zaufania partnerstwo i intensywna wymiana były podstawą wspólnego radzenia sobie z tym wyzywaniem“, wyjaśniła Premier Manuela Schwesig.

Otwarcie biura Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego w Szczecinie jest szczególnym wydarzeniem. Metropolitalny Region Szczecina ma ogromne znaczenie dla Pomorza Przedniego: poprawa lokalizacji działalności gospodarczej, utrzymanie i tworzenie miejsc pracy, lepsze perspektywy dla młodych ludzi w regionie oraz poprawa jakości życia są związane ze integracją regionu.

„Biuro Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego w Szczecinie ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju powiązań gospodarczych. Za tę inicjatywę chciałabym podziękować przedsiębiorcom z otoczenia Dietricha Lehmanna. Cieszę się, że rząd kraju związkowego może ją wesprzeć finansowo również z Funduszu ma rzecz Metropolitalnego Regionu Szczecina", powiedziała Manuela Schwesig i przekazała pierwszą promesę udzielenia wsparcia finansowego w wysokości 24.000 euro z nowego funduszu.

„Wzmocnienie gospodarki było naszym największym wyzwaniem na drodze do rozwoju. Wspólna podróż została przerwana przez wybuch pandemii COVID-19, gdy zamknęliśmy się w domach, miastach, regionach. Otwarcie biura Stowarzyszenia Przedsiębiorców Vorpommern to dla nas nowy rozdział. Zawsze wspieraliśmy współpracę międzynarodową, szczególnie w zakresie gospodarczym. Mieszkańcy po obu stronach granicy są otwarci, ambitni oraz potrafią współpracować równocześnie konkurując. Głęboko wierzę, że dzięki wspólnej pracy naszych przedsiębiorców będziemy doganiać i przeganiać najsilniejszych", dodał Olgierd Geblewicz.

„Z Domem Gospodarki w Szczecinie i wspólnym biurem ds. Metropolitalnego Regionu Szczecina w Anklam, jesteśmy już bardzo dobrze skomunikowani w dziedzinie gospodarki i pracy. Bardzo się cieszę, że przy pomocy nowego biura Zrzeszenia Przedsiębiorców Pomorza Przedniego, polskie firmy mają teraz w Szczecinie kompetentnego partnera do kontaktów z niemieckimi partnerami. Jest to kolejny ważny element przyszłego wzmocnienia regionu metropolitalnego“, podkreślił Patrick Dahlemann, Parlamentarny Sekretarz Stanu ds. Pomorza Przedniego podczas otwarcia.

Kamila Steinka
Główny Specjalista
Biuro ds. Metropolitalnego Regionu Szczecina

Źródło: https://iswinoujscie.pl/artykuly/67807/